اخبار فوری شیراز

استاندار فارس: برای جلوگیری از نوسان، نرخ مصوب مرغ در بازار رعایت شود

164580548 1 شیراز
121بازدید

عنایت‌الله رحیمی، سه‌شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار با اشاره به نوسانات قیمت مرغ افزود: کشور هم‌اینک در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد و هزینه‌های ناشی از این جنگ بر تمامی اقشار جامعه تحمیل شده و در افزایش قیمت کالاها موثر بوده است.
او ادامه داد: در چند روز گذشته برای تامین نیاز بازار استان افزون بر ۷۰۰ تن کشتار مرغ انجام شده که این مقدار در حالت عادی ۲۵۰ تن بوده است.
وی اظهار داشت: هم‌اینک قیمت مرغ منجمد بین ۱۵ تا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت مرغ گرم بین ۲۳ هزار تا ۲۶ هزار تومان است.
او تصریح کرد: دولت می‌کوشد تا با راهکارهای حمایتی و نظارتی قیمت کالاهای اساسی را کنترل کند و در این راستا در توزیع میوه شب عید هم اقدامات خوبی انجام گرفت.
استاندار فارس، با اشاره به افزایش سهمیه روغن یارانه‌ای با هدف تامین نیاز بازار استان افزود: می‌کوشیم تا با استفاده از ظرفیت استانی واحدهای تولیدی، در زمینه افزایش عرضه روغن موفق عمل کنیم.
از ظرفیت بخش خصوصی برای جبران کمبود برق استفاده شود
استاندار فارس همچنین در دیدار نوروزی با جمعی از مدیران صنعت آب و برق این استان، خواستار استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای جبران کمبود احتمالی برق شد.
رحیمی، با اشاره به افزایش مصرف برق، بر لزوم توجه مردم به مصرف بهینه نیز تاکید کرد.
وی، ضمن تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای شناسایی نیازها و بحران‌های احتمالی در حوزه تامین آب و برق تصریح کرد: با توجه به شرایط کاهش نزولات جوی، لازم است تا مدیران حوزه‌های مربوطه نسبت به پیش‌بینی مشکلات و بحران‌های احتمالی اقدام کنند و در این راستا همه ظرفیت‌های دولتی و غیر دولتی را به کار گیرند.
استاندار فارس، همچنین از مدیران خواست که در سال پایانی فعالیت دولت با انگیزه بیشتری در خدمت مردم و کشور باشند.

منبع خبر

پاسخ دهید