اخبار فوری شیراز

احتمال ورود استان فارس به وضعیت نارنجی کرونا/مردم همکاری کنند

3698687 شیراز
103بازدید

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مهرزاد لطفی ظهر چهار شنبه در دویست و نود و دومین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا در علوم پزشکی شیراز با دریافت آخرین‌های گزارش‌های مربوط به میزان ابتلاء به کرونا در استان، بر تقویت فعالیت مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا تاکید کرد.

وی با اشاره به اجرای مرحله‌ای واکسیناسیون سراسری علیه کرونا در استان تاکید کرد: افزایش مکان‌های دارای قابلیت انجام واکسیناسیون عمومی با داشتن امکانات کامل و دسترسی راحت مردم و تجهیز این امکان پیگیری شود.

برنامه ریزی برای توسعه تخت‌های بیمارستانی پذیرش بیماران کووید ۱۹ با همکاری تمامی بیمارستان‌های خصوصی و دولتی استان دیگر تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست بود.

دکتر لطفی برنامه ریزی برای آماده سازی دوباره بیمارستان پشتیبان در ورزشگاه آیت الله شهید دستغیب را نیز از دیگر اقدامات ضروری در شرایط کنونی دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به امکان ورود به وضعیت نارنجی در استان، جلب همکاری مردم برای آگاهی نسبت به شرایط موجود و افزایش پایبندی به پروتکل‌های بهداشتی را ضروری خواند.

دکتر لطفی در ادامه ضمن پیگیری آخرین وضعیت سلامت کارکنان مبتلا به کرونا ویروس، روند پذیرش بیماران کووید ۱۹ در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان را بررسی کرد.

کد خبر ۵۱۷۸۶۲۶مقاله اصلی

پاسخ دهید