اخبار فوری شیراز

ممنوعیت خروج خودروهای بومی و چند خبر کوتاه از کاشان

3b5dae8d82ab6b2bba9584ec668392ec969d51cc0150b15580770ccb1825bc030cd41361947d642768861cddcd3d1097 شیراز
90بازدید

ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی در ۱۲ و ۱۳ فروردین

فرمانده نیروی انتظامی کاشان تردد خودروهای غیربومی را در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین در کاشان ممنوع اعلام‌ کرد و افزود: در این ۲ روز تردد خودروهای بومی در کاشان آزاد است، اما حق خروج از محدوده شهری را ندارند.

سرهنگ حسین بساطی افزود: محدوده شهری کاشان از سمت شمال محدود به پلیس راه تا مشکات و سن سن، از سمت شمال غربی محدود به شهدای گمنام به استثنای ساکنان در روستاهای اطراف کاشان، از شرق محدود به پل آران و بیدگل و ابوزیدآباد، از طرف جنوب محدود به میدان امام علی(ع) و از طرف میدان ۹ دی محدود به محور قمصر است.

وی با بیان اینکه تردد به روستاهای اطراف کاشان در صورت استعلام مثبت مشمول جریمه منع تردد نمی‌شود، اضافه کرد: تردد خودروهای غیربومی در کاشان ممنوع بوده و ورود خودروهای شهرهای نارنجی به کاشان ۵۰۰ هزار تومان و ورود خودروهای شهرهای قرمز نیز به این شهرستان یک میلیون تومان جریمه دارد.

دستگیری سارقان حرفه‌ای شیراز در کاشان

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کاشان از دستگیری دو جوان سارق حرفه‌ای متواری از شیراز در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ بساطی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال سرقت یک دستگاه زانتیا از شهر باقرآباد شیراز و متواری شدن سارقان به سمت استان اصفهان مراتب به‌صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی کاشان قرار گرفت.

وی با تاکید بر انجام ایست و بازرسی در محور ورودی کاشان افزود: ماموران در کمین پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی این شهرستان با همکاری ماموران یگان تکاور فرماندهی انتظامی اصفهان سارقان را که با خودرو زانتیا قصد فرار از کاشان به سمت تهران داشتند شناسایی کردند و در کمتر از پنج دقیقه تعقیب و گریز، دستور ایست و تیراندازی هوایی موفق به توقف و دستگیری آنان در عوارضی کاشان شدند.

به گفته سرهنگ بساطی، ماموران نیروی انتظامی کاشان در بازرسی انجام شده از خودرو مسروقه، اموال زیادی که از وسایل داخل خودروی مسافران نوروزی و افراد ساکن شیراز دزدیده شده بود کشف و ضبط کردند.

وی با اشاره به دستگیری ۲ سارق جوان در این راستا اضافه کرد: این سارقان حرفه‌ای تاکنون مرتکب نزدیک به ۴۰ سرقت شده‌اند.

اعمال محدودیت‌های بیشتر در راستای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا

فرماندار ویژه کاشان گفت: با اعلام وضعیت نارنجی در استان‌ها و شهرستان‌های همجوار به‌خصوص تهران و اصفهان و افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در منطقه لزوم اعمال محدودیت های بیشتر در کاشان برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا ضروری است.

علی‌اکبر مرتضایی در دومین جلسه اضطراری ستاد شهرستانی مبارزه با بیماری کرونا افزود: اعمال تشدید این محدودیت به‌دلیل مراودات و مبادلات زیاد بین کاشان، شهرستان‌ها و استان‌های همجوار است.

وی ادامه داد: شرایط ویژه‌ شهرستان کاشان برنامه‌ریزی و تدابیر لازم در چهارچوب مصوبات ملی و استانی دستگاه‌های اجرایی را برای مدیریت این شرایط می‌طلبد.

فرماندار کاشان با تاکید بر بی‌تفاوتی‌ها و عادی‌انگاری‌های موجود در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اظهارداشت: بر پایه مصوبه ستاد شهرستانی کرونا برپایی هرگونه ایستگاه‌های صلواتی در این شهرستان ممنوع و برگزاری هرگونه مراسم و تجمعات حتی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مکان‌های سربسته ممنوع خواهد بود.

مرتضایی گفت: گردشگران و مسافرانی که در کاشان هستند لازم است به تدریج اقدام به خروج از شهرستان کنند، چرا که با افزایش شیوع بیماری و شناسایی موارد کرونای جهش یافته انگلیسی کاشان در حال تغییر وضعیت از زرد به نارنجی است.

رییس ستاد پیشگیری و مدیریت بیماری کرونا در کاشان با یادآوری تهیه و توزیع واکسن کرونا برای جامعه هدف و مردم به‌ویژه قشرهای آسیب‌پذیر جامعه، بر ظرفیت خیران شهرستان برای تامین منابع خرید واکسن تاکید کرد.

مرتضایی هرگونه دیدارهای نوروزی بین کارمندان و مدیران را در تمامی اداره‌ها، سازمان‌ها و نهادهای اجرایی و خدماتی کاشان را ممنوع‌ اعلام و اضافه کرد: در صورت مشاهده و یا رسیدن گزارش این موارد با متخلف برخورد می‌شود.

تجهیز تاکسی‌های کاشان به دستگاه کارتخوان

مدیریت سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری کاشان از تجهیز ناوگان تاکسی‌رانی به دستگاه‌های کارت الکترونیکی برای پرداخت غیرنقدی کرایه خبر داد.

سید محمدرضا متشکره اظهارداشت: شهروندان می‌توانند از این پس با خرید شارژ بلیط کارت‌های الکترونیکی که درباجه‌های فروش و شارژ مخصوص در دسترس شهروندان گرامی قرار می‌گیرد به آسانی از ناوگان تاکسی سطح شهر بدون پرداخت وجه نقد استفاده کنند.

وی مهم‌ترین ویژگی این طرح را سرعت در پرداخت کرایه، صرفه‌جویی در وقت مسافر و راننده و مهم‌تر از همه جلوگیری از تماس و آلودگی دستان با اسکناس در راستای مقابله با همه ‌گیری شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از این بیماری کشنده دانست و ادامه داد: کسر دقیق کرایه و از بین رفتن مشکل پول خرد، جلوگیری از انتشار بیماری‌های واگیردار ناشی از استفاده از پول نقد، جلوگیری از تنش‌های احتمالی بین راننده و مسافر بر سر مبادله پول نقد، جلوگیری از بروز تخلفات گرفتن کرایه بیشتر از نرخ مصوب و یکسان‌سازی استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی (تاکسی و اتوبوس) با یک کارت از دیگر مزایای این اقدام است.

آموزش بیش از سه هزار نفرساعت آموزش تخصصی
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی وخدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: بیش از سه هزار نفر ساعت آموزش باوجود محدودیت‌های شدید ناشی از بیماری کووید ۱۹ دوره‌های آموزش اولیه اصول ایمنی وآتش‌نشانی، پیشگیری از سوانح وحوادث ونحوه استفاده از کپسول‌های اطفای حریق به صورت حضوری در سال ۱۳۹۹ برگزار شد.

محمدعلی پیراسته گفت: این آموزش‌ها برای کارمندان اداره‌ها، ارگانها و کارگران شرکت‌ها و کارگاه‌ها از جمله تمامی مستخدمان آموزش و پرورش، داوطلبان هلال‌احمر و کارکنان اداره برق و پست کاشان به‌صورت تئوری وعملی انجام شد.

وی اضافه کرد: مربیان آموزشی این سازمان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و حضور در مرکزهای نام‌برده آموزش‌های لازم را در زمینه اصول ایمنی و ضرورت رعایت آنها، علل ایجاد حوادث وسوانح، چگونگی مقابله با آتش‌سوزی در لحظات اولیه و نحوه استفاده از خاموش کننده‌های دستی در آتش سوزی‌های ناشی از جامدات، گاز ومایعات قابل اشتعال آموزش دادند.

پیراسته با تاکید بر اهمیت، ضرورت و استمرار آموزش ضمن خدمت برای آتش‌نشانان گفت : دراین زمینه نیز تعداد چهار دوره تخصصی برای ۷۷ نفر از کارکنان عملیاتی آتش‌نشانی درقالب سه هزار و ۷۷۲ نفرساعت آموزش و برنامه‌ریزی برگزار شد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

منبع خبر

پاسخ دهید