اخبار فوری شیراز

واکسیناسیون کرونا به صورت مرحله ای با اولویت رضایت مردم انجام می‌شود

164584423 شیراز
91بازدید

محمدحسین حیدری چهارشنبه در دویست و نود و دومین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: باید بکوشیم سرعت عمل واکسیناسیون را در این زمینه بالا ببربم و به دستورالعمل یکسانی پایبند باشیم.

وی با تاکید بر اهمیت پاسخگویی به پرسش ها و مسایل مردم در حوزه واکسن، این را موجب تقویت امید و انگیزه در کشور دانست و دستیابی به هماهنگی در دانشگاه های علوم پزشکی در این زمینه را ضرورت خواند.

حیدری با اشاره به نقش کارآمد مدیریت دانشگاه های علوم پزشکی در مدیریت موفق بحران کرونا هدف از سفر به فارس را بررسی روند اجرای واکسیناسیون سراسری علیه کرونا بر اساس دستور وزیر بهداشت اعلام کرد و گفت: مدیریت مناسب در حوزه سلامت، حاصل تلاش زیر مجموعه معاونت هاست و به گونه ای نمود می یابد که فرمانده ارشد مدیریتی بتواند اقدامات را اولویت بندی و به درستی تصمیم گیری کند که این امر بسیار اهمیت دارد.

او دستاورد این تلاش ها را چاره گشایی از مشکلات مردم و افزایش رضایتمندی عنوان کرد و افزود: پایبندی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی به برگزاری نشست های ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا از ابتدایی ترین ساعات روز و حتی در ایام نوروز، باید در سطح کشور معرفی شود.

این مقام مسوول در وزارت بهداشت با اشاره به نظارت اداره بازرسی وزارت بهداشت بر سامانه های داده برای آگاهی از روند اقدامات و پیشگیری از مشکلات، نسبت به تصمیم گیری در نشست های ستاد دانشگاهی کرونا بر اساس سامانه های اطلاعاتی، ابراز خرسندی کرد.

حیدری ضمن تاکید بر پیگیری مصوبات پیشین برای آگاهی از روند دقیق اقدامات، نتیجه این امر را افزایش رضایتمندی مردم و کاهش شکایات برشمرد و گفت: هنر هر حوزه مدیریتی، ایجاد شرایطی برای پیشگیری از مقدمات بروز مشکلات است.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت تقویت تعامل تمام دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان فارس را راهکار دستیابی به موفقیت های بیشتر دانست و ادامه داد: بحران کرونا در کنار همه چالش هایی که ایجاد کرد، نوعی وفاق میان مجموعه ها و معاونت های مختلف حوزه سلامت ایجاد کرد.

مدیریت بازرسی؛ چشم بینای سیستم سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست، اشراف و آگاهی دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت بر مسایل حوزه های مختلف را مایه دلگرمی دانست که انگیزه فعالیت ها را تقویت می کند.

مهرزاد لطفی، حوزه مدیریت بازرسی را چشم بینای سیستم خواند که باید پیش از هر گونه مساله ای به حوزه ها رسیدگی کند و این مهم در مجموعه وزارت بهداشت، تحقق یافته است.

او با اشاره به تلاش های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز از روزهای نخستین مواجهه با بحران کرونا تا کنون که بیش از یک سال ادامه داشته است، برگزاری نشست های روزانه ستاد دانشگاهی کرونا را به عنوان قرارگاه عملیاتی مقابله با این بحران، مهم ترین محور اقدامات عنوان کرد که با حضور مسوولان و مدیران ارشد دانشگاه برگزار و با ارائه آمار و داده ها نسبت به رفع چالش ها و برطرف کردن مسایل با ابلاغ به واحد ها اقدام سپس نتایج فعالیت های صورت گرفته در زمینه هر مصوبه در نشست های روز بعد پیگیری می شود.

لطفی اظهار کرد: در زمینه واکسیناسیون نیز به گونه ای برنامه ریزی شده که این اقدام با بیشترین سرعت ممکن در فارس انجام شود و تمام مجموعه دانشگاه بسیج شده اند.

دویست و نود و دومین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با برنامه ریزی اعضای این ستاد برای افزایش تخت های بیمارستانی پذیرش بیمار کووید ۱۹ همراه بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست با دریافت آخرین های گزارش های مربوط به میزان ابتلا به کرونا در استان، بر تقویت فعالیت مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا تاکید کرد.

لطفی همچنین با توجه به شرایط پیش آمده و مواجهه با موج چهارم بیماری در استان، ایجاد هماهنگی با شبکه های بهداشت و درمان استان برای برنامه ریزی و جلب همکاری مسوولان شهرستان ها را در دستور کار معاونت بهداشت قرار داد.

وی با اشاره به اجرای مرحله ای واکسیناسیون سراسری علیه کرونا در استان اضافه کرد: افزایش مکان های دارای قابلیت انجام واکسیناسیون عمومی با داشتن امکانات کامل و دسترسی راحت مردم و تجهیز این امکان پیگیری شود.

برنامه ریزی برای توسعه تخت های بیمارستانی پذیرش بیماران کووید ۱۹ با همکاری تمامی بیمارستان های خصوصی و دولتی استان دیگر تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست بود.

احتمال فعال شدن دوباره مرکز قرنطینه در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز

لطفی برنامه ریزی برای آماده سازی دوباره بیمارستان پشتیبان در ورزشگاه آیت الله شهید دستغیب شیراز را نیز از دیگر اقدامات ضروری در شرایط کنونی دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به امکان بروز وضعیت نارنجی در استان، جلب همکاری مردم برای آگاهی نسبت به شرایط موجود و افزایش پایبندی به پروتکل های بهداشتی را ضروری خواند.

تاکنون، ۶۹۴ هزار و ۸۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان فارس تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۸۷ هزار و ۳۸۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۶۲ هزار و ۴۸۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد پنج هزار و ۸۲۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۹۳ هزار و ۲۰۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

منبع خبر

پاسخ دهید