اخبار فوری شیراز

وضعیت نگران‌کننده کرونا در استان فارس؛ شیراز دوباره نارنجی شد

1400010312070346222465904 شیراز
48بازدید

وضعیت نگران‌کننده کرونا در استان فارس؛ شیراز دوباره نارنجی شد

  • ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ – ۱۵:۱۳
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

وضعیت نگران‌کننده کرونا در استان فارس؛ شیراز دوباره نارنجی شد

گروه استان‌ها – براساس آنچه در اپلیکیشن ماسک امروز ثبت شده شمار شهرهای نارنجی استان فارس افزایش یافته و کلانشهر شیراز هم به رنگ نارنجی درآمد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، براساس آنچه در اپلیکیشن ماسک امروز ثبت شده شمار شهرهای نارنجی استان فارس افزایش یافته و کلانشهر شیراز هم به رنگ نارنجی درآمد.

بر این اساس شهرستان‌های داراب، زرین دشت ارسنجان و پاسارگاد به رنگ قرمز و شهرستان‌های شیراز، ممسنی، بیضا، سپیدان، مرودشت، زرقان، کازرون، جهرم و خفر به رنگ نارنجی درآمده و دیگر شهرستان‌ها نیز زرد هستند.

این وضعیت استان فارس با بحران بیشتری در زمینه شیوع بیماری کرونا روبه‌رو کرده به گونه‌ای که این وضعیت از سوی مسئولان بهداشت و درمان استان فارس نگران‌کننده ذکر شده است.

علت مهار ناپذیری کرونا در جنوب غرب خوزستان چیست؟جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی شهرهای کشور/ مراجعه بیش از ۲ میلیون نفر به اورژانس/ سفر به کدام شهرها ممنوع است؟ + جدولوضعیت کرونا در"زنجان" و "ابهر" نارنجی شد

مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز شرایط پیش آمده و مواجهه با موج چهارم بیماری در استان را اعلام کرده و خواهان همکاری تمامی بیمارستان‌های خصوصی و دولتی استان شد.

برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی دوباره بیمارستان پشتیبان در ورزشگاه آیت‌الله شهید دستغیب از دیگر اقدامات ضروری در شرایط کنونی است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آن اشاره کرده است.

لطفی با اشاره به امکان ورود به وضعیت نارنجی در استان همکاری مردم برای آگاهی نسبت به شرایط موجود و افزایش پای‌بندی به پروتکل‌های بهداشتی را ضروری خواند.

بر همین اساس ستاد استانی مقابله با کرونا نیز از روند صعودی ابتلا به کرونا خبر داده و اعلام کرده که برای خودروهای متخلف که محدودیت‌های تردد را رعایت نکنند برابر ضوابط و قوانین اعمال قانون می‌شود.

ستاد استانی مقابله با کرونا اعلام کرده که آثار سفرهای نوروزی و شمار مبتلایان ناشی از آن نیز طی یکی دو هفته آینده مشخص می‌شود که با توجه به شیوع کرونای انگلیسی در کشور و استان و همچنین انجام سفرهای نوروزی و دید و بازدیدهای نوروزی و دورهمی‌ها بدون رعایت دقیق و جدی دستورالعمل‌ها، نگران افزایش آمار مبتلایان هستیم.

انتهای پیام/۴۲۴/ع

R7533/P1494/S6,61/CT1

جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی شهرهای کشور/ مراجعه بیش از 2 میلیون نفر به اورژانس/ سفر به کدام شهرها ممنوع است؟ + جدول
جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی شهرهای کشور/ مراجعه بیش از ۲ میلیون نفر به اورژانس/ سفر به کدام شهرها ممنوع است؟ + جدول

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید