اخبار فوری شیراز

طرح تولیدی کاشی دیوار و کف آباده با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس‌جمهور افتتاح شد

1400011214375953722507064 شیراز
132بازدید

طرح تولیدی کاشی دیوار و کف آباده با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس‌جمهور افتتاح شد

  • ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ – ۱۵:۱۴
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

طرح تولیدی کاشی دیوار و کف آباده با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس‌جمهور افتتاح شد

گروه استانها – آیین افتتاح کارخانه کاشی دیوار و کف آباده که با حضور رئیس‌جمهور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس عنایت‌الله رحیمی امروز در حاشیه آیین افتتاح کارخانه کاشی دیوار و کف آباده که با حضور رئیس‌جمهور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: در یک سال گذشته ۳۳۰ طرح صنعتی و کارخانه جدید در فارس با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی مستقیم صنعتی برای ۵ هزار نفر و ۵ برابر این آمار نیز اشتغال غیر مستقیم افتتاح شده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه به عبارت دیگر در هر روز کاری در یک سال گذشته یک کارخانه تولیدی در این استان تاسیس شده است، گفت: در سال ۱۴۰۰ و تا پایان دولت نیز بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی و صنعتی دیگر به ارزش تقریبی ۲۶ هزار میلیارد تومان در استان فارس افتتاح می‌شود که از جمله این طرح‌ها می‌توان به پالایشگاه پارسیان سپهر در شهرستان مهر اشاره کرد.

استاندار فارس تاکید کرد: در ابتدای سال ۱۴۰۰ دو مورد کلنگ‌زنی کارخانجات کاشی و سرامیک در شهرستان آباده انجام شده و یک کارخانه دیگر نیز امروز ۱۲ فروردین ماه در این منطقه افتتاح شد. طرح تولیدی کاشی دیوار و کف آباده با سرمایه‌گذاری ۳۲۰ میلیارد تومان افتتاح شد که قسمتی از این مبلغ از محل تسهیلات بانکی تامین اعتبار شده است.
رحیمی با بیان اینکه ظرفیت تولید این واحد سالانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار متر مربع انواع کاشی و سرامیک است، گفت: مقصد اصلی تولیدات این واحد صنعتی خارج از کشور است و بخشی از نیاز داخل کشور نیز توسط تولیدات این کارخانه رفع خواهد شد.
وی تاکید کرد: با توجه به مزیت نسبی که در شهرستان آباده به دلیل وجود معادن خاک نسوز و صنعتی وجود دارد زمینه‌های لازم برای توسعه صنعت کاشی و سرامیک و دیگر صنایع وابسته در سال‌های اخیر در آباده ایجاد و شکوفا شده است.

دهمین کارخانه ریخته‌گری «برتر دنیا» در اسفراین افتتاح شدواحد صنایع مس کاتد طارم قزوین با دستور رئیس جمهور افتتاح شدبزرگ‌ترین مدار خردایش سنگ‌شکنی خاورمیانه در استان کرمان افتتاح شد

براساس خبر ارسالی از روابط عمومی صمت استان فارس حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز در این مراسم با تاکید بر افزایش تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها در امر تولید بیان کرد: طرح تولید کاشی دیوار و کف شهرستان آباده به بهره‌برداری رسیده و این طرح صنعتی سالیانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار متر مربع ظرفیت تولید دارد.

وی افزود: این طرح تولیدی در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار به اجرا رسیده و محصولات تولیدی آن انواع کاشی دیوار و کف است که روزانه به میزان ۸ هزار متر مربع است.

ایزدی بیان کرد: با افتتاح و بهره‌برداری از این واحد صنعتی، تولیدی، شاهد تاثیرات مثبتی در حوزه صادرات کاشی و سرامیک استان و همچنین سرمایه‌گذاری در این زمینه خواهیم بود.

وی اضافه کرد: شهرستان آباده از مهم‌ترین شهرستان‌های معدنی استان فارس است که دارای انواع مواد معدنی نظیر سنگ مرمریت، انواع خاک‌های نسوز و صنعتی، سنگ آهن، سنگ آهک، گچ خاکی و شن و ماسه است.

انتهای پیام/۴۲۴/ ع

R7533/P1494/S6,61/CT12

دهمین کارخانه ریخته‌گری «برتر دنیا» در اسفراین افتتاح شد
دهمین کارخانه ریخته‌گری «برتر دنیا» در اسفراین افتتاح شد

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید