اخبار فوری شیراز

فراخوان آمادگی بیمارستان‌های خصوصی و پشتیبان در استان فارس/ ۱۳ فروردین در خانه بمانیم

1400010312070211822465904 شیراز
71بازدید

فراخوان آمادگی بیمارستان‌های خصوصی و پشتیبان در استان فارس/ ۱۳ فروردین در خانه بمانیم

  • ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ – ۱۳:۴۰
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

فراخوان آمادگی بیمارستان‌های خصوصی و پشتیبان در استان فارس/ 13 فروردین در خانه بمانیم

گروه استانها – در حال حاضر با توجه به اینکه هیچ شهری در استان وضعیت عادی ندارد و بیمارستان‌های مرجع شیراز نیز تکمیل شده دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیمارستان‌های خصوصی و پشتیبان را فراخوانده است.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، از سالیان دور، از زمانی که خیلی از ماها نمی‌دانیم دقیقا کی؟ رسم بوده در میان ایرانیان که روز سیزده فروردین را بیرون از خانه بگذارنیم. همه ما خاطرات خوبی از سیزده بدرها به ویژه سیزده بدرهای کودکی داریم و هر سال با شوق منتظر آمدن این روز هستیم.

امسال اما با سال‌های گذشته متفاوت است؛ شوق و ذوق بیرون رفتن هنوز با ماست ولی باید در خانه بمانیم تا زنجیره انتقال بیماری کرونا را قطع کنیم. این موضوع وقتی جدی‌تر می‌شود که بدانیم آمارها در ایران و استان فارس رو به افزایش است.

هم اکنون سه شهرستان داراب، زرین دشت و ارسنجان در وضعیت قرمز و شهرهای شیراز، مرودشت، سپیدان، کازرون، ممسنی و جهرم در وضعیت نارنجی و دیگر شهرها نیز در وضعیت زرد هستند.

مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به این وضعیت اعلام کرد که در حال حاضر هیچ شهری در استان وضعیت عادی ندارد و لازم است در شرایط کنونی، امسال روز طبیعت در خانه، به دور از مهمانی‌های خانوادگی و مکان‌های شلوغ سپری شود.

آمار ابتلا به بیماری رو به افزایش است به گونه‌ای که به گفته لطفی هم اکنون بیش از ۸۰۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۳۵ بیمار نیز با وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

کرونای انگلیسی ‌در دزفول می‌تازد/تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستان بزرگتکمیل ظرفیت ICU در کلانشهر اهواز / آینده خوزستان قابل پیش‌بینی نیستتازه‌ترین وضعیت شیوع کووید۱۹ در چهارمحال و بختیاری| آیا منتظر تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها باشیم؟ + جدول

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش ۵۰ درصدی پذیرش بیمار در بیمارستان‌های مرجع در روزهای اخیر سخن گفته است. به گفته وی موج چهارم بیماری از حیث وجود گونه‌های جدید بیماری مانند گونه انگلیسی خطرناکتر است و باید دقت و مراقبت بیشتری در این زمینه داشته باشیم.

براساس گفته‌های لطفی ظرفیت بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) پس از چندین ماه که وضعیت استان عادی تلقی می‌شد، دوباره تکمیل شده و بیمارستان شهید دکتر فقیهی نیز دارای چنین شرایطی است.

در چنین شرایطی دوباره بیمارستان‌های کمک و پشتیبان به ظرفیت مقابله با کرونا اضافه شده که به گفته وی بخش‌هایی از بیمارستان شهید چمران به ظرفیت تخت‌های کووید ۱۹ اضافه شده و بیمارستان پشتیبان نیز در شیراز در حال آماده‌سازی است.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از فراخوان بیمارستان‌های قطب شهرستان‌ها و بیمارستان‌های خصوصی و خیریه شیراز برای آمادگی خبر داد.

با توجه به وضعیت رنگ بندی شهرهای استان و خطری که برای سلامت عمومی وجود دارد، حضور در مکان‌های شلوغ و پارک‌ها در روز ۱۳ فروردین ممنوع است.

مصیب امیری، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس نیز از تعطیلی اماکن گردشگری تحت پوشش این اداره کل در روز ۱۳ فروردین‌ماه خبر داد.

بر این اساس آرامگاه حافظ، آرامگاه سعدی، ارگ کریم‌خانی، تخت جمشید، پاسارگاد، نقش رستم، نقش رجب، شهر تاریخی بیشاپور، تنگ چوگان، کاخ اردشیر فیروزآباد و کاخ ساسان سروستان ازجمله آثار تاریخی فرهنگی تحت پوشش این اداره کل هستند.

ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا نیز بارها اعلام کرده که مردم در روز طبیعت ضمن حضور در منزل، از شرکت در دورهمی‌های خانوادگی و یا حضور در پارک‌ها و مکان‌های شلوغ خودداری کنند تا بتوانیم بحران کنونی را پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام/۴۲۴/ ع

R7533/P1494/S6,61/CT7

کرونای انگلیسی ‌در دزفول می‌تازد/تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستان بزرگ
کرونای انگلیسی ‌در دزفول می‌تازد/تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستان بزرگ

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید