اخبار فوری شیراز

آتش نشانی شیراز سال ۹۹ بیش از ۱۳ هزار ماموریت انجام داد

61890201 شیراز
138بازدید

محمدهادی قانع جمعه ۱۳ فروردین در جمع خبرنگاران به تشریح عملکرد سازمان آتش نشانی شیراز در سال ۹۹ پرداخت و گفت: ماموریت‌های آتش‌نشانی شیراز در سال ۹۹ شامل ۵ هزار و ۷۹۵ مورد عملیات اطفاء حریق، ۴ هزارو ۴۰۹ عملیات امداد و نجات و ۳ هزار و ۱۳۵ عملیات امداد حیات وحش بوده است.

او همچنین با اشاره به ۲۶۶ هزار و ۶۷۸ تماس در سال گذشته به سازمان آتش نشانی شیراز تعداد یکصدو ده هزار و ۱۳۸ مورد تماس تلفنی ایجاد مزاحمت بوده و در بین عملیات های انجام شده نیز تعداد دو هزار و ۶۰۶ شهروند در عملیات‌های مختلف نجات یافته اند، همچنین ایشان خاطرنشان کرد: علاوه بر عملیات‌های انجام شده در بخش ایمنی و آموزش، فعالیتهای دیگری نیز در سازمان متبوع انجام شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اضافه کرد: واحد پیشگیری از حریق و حوادث سازمان با طراحی و اعمال روش‌های ایمنی، تلاش می‌کند تا در ساخت و سازها و همچنین بهره برداری از ابنیه احداث شده در سطح شهر حداکثر ایمنی رعایت شود و جامعه به سوی ایمنی بیشتر حرکت کند که در همین راستا در سال گذشته تعداد شانزده هزار و۶۸۱ بازدید ایمنی ابنیه از اماکن اداری، تجاری و مجتمع‌های مسکونی انجام شده است.

قانع همچنین در خصوص کارشناسی ایمنی ابنیه که یکی از وظایف مهم این سازمان در راستای تامین ایمنی شهروندان است هم عنوان کرد: در سال ۹۹ کارشناسان این سازمان با بازدیدهای کارشناسی تعداد سه هزار و ۸۸۵ پایانکار، عدم خلاف استعلام و پروانه ساختمانی را صادر کردند.

او با بیان اینکه نیروهای این سازمان سالانه ضمن آموزش ورودی استخدام بطور مستمر در دوره‌های مختلف آموزشی نیز شرکت می‌کنند، تصریح کرد که این مهم موجب افزایش دانش و به روز شدن اطلاعات نیروها برای مقابله صحیح و سریع با حوادث می‌شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز ادامه داد: در بخش برون سازمانی نیز فراگیران با وظایف و ماموریت‌های آتش‌نشانی و چگونگی ارتباط با این سازمان آشنا می‌شوند و آموزش‌های کلی در رابطه با انواع آتش سوزی و حوادث و راههای مقابله با آنها در لحظات اولیه دریافت می‌کنند.

قانع یادآور شد: سال گذشته این سازمان موفق به برگزاری سه هزار و ۶۳۳ ساعت دوره آموزشی برای ۱۷ هزار و ۷۹۴ نفر شد.

رئیس آتش نشانی شیراز با اشاره به وجود ۲۳ ایستگاه آتش نشانی در شیراز با ۶۶۵ نیرو، بیان کرد: ایستگاه‌های عملیاتی با توجه به پراکندگی و وسعت شهر جانمایی شده و کمک شایانی در تسریع امداد رسانی دارند.

انتهای پیام

پاسخ دهید