اخبار فوری شیراز

تردد در جاده‌های فارس ۹۲ درصد افزایش یافت

1399123012125790322455534 شیراز
131بازدید

تردد در جاده‌های فارس ۹۲ درصد افزایش یافت

  • ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ – ۱۵:۵۸
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

تردد در جاده‌های فارس 92 درصد افزایش یافت

گروه استان‌ها_ رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس گفت: شمار تردد در جاده‌های استان از ۲۵ اسفند ماه ۹۹ تا ۱۲ فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۹۲ درصد افزایش یافته است.

– اخبار استانها –

حمید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز ، اظهار داشت: ۱۶ میلیون و ۳۵۷ هزار خودرو از ۲۵ اسفند ماه ۹۹ تا ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ در جاده‌های استان تردد داشته‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تردد ثبت شده ۹۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی متوسط تردد ساعتی در بازه زمانی ذکر شده را ۳۳۵ خودرو اعلام کرد و افزود: به‌طور متوسط روزانه یک میلیون و هفت هزار تردد در محور‌های پر تردد استان به ثبت رسیده است.

احمدی ادامه داد: بیشترین کاهش تردد نسبت به تردد نرمال سه سال گذشته در محورشهرضا به آباده بوده است، اما در محور‌های جنوبی خصوصا محور بندرعباس- داراب شاهد افزایش تردد نسبت به نرمال تردد سه ساله در همین بازه زمانی هستیم.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس بیان کرد: همچنین سرعت متوسط ثبت شده در محور‌های مواصلاتی استان مجهز به تردد شمار ۸۶.۴ کیلومتر بر ساعت، سرعت غیر مجاز ۱۱ درصد، سبقت غیر مجاز ۳ درصد و فاصله غیر مجاز ۱۷.۵ درصد بوده است.

تردد در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه در نوروز امسال ۲ برابر شدوضعیت راه‌های کشور| تردد روان در محورهای مواصلاتی کشورتمامی مسیرهای تردد به شهرستان سامان مسدود شد

وی گفت: در روز گذشته ۱۲ فروردین‌ماه امسال یک میلیون و هشت هزار و ۷۳۷ تردد خودرو در سطح جاده‌های استان فارس ثبت شد که در مقایسه با تردد‌های پارسال در همین روز که ۳۲۰ هزار و ۷۲۷ تردد بود، ۲۱۵ درصد افزایش داشته است.

احمدی افزود: از کل تردد صورت گرفته طی روز گذشته، ۹۳ هزار و ۴۳۷۸ تردد را خودرو‌های سنگین، ۹۱۵ هزار و ۳۰۰ تردد را خودرو‌های سواری و وانت و ۱۰ هزار و ۲۳ تردد را اتوبوس‌ها شامل می‌شود.

وی افزود: ساعات ۱۸ تا ۱۹، ساعات اوج تردد در محور‌های ارتباطی هستند که متوسط سرعت ثبت شده توسط سامانه‌های هوشمند حمل و نقل جاده‌ای مرکز مدیریت راه‌های استان برابر با ۸۶ کیلومتر بوده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس تصریح کرد: تردد خودرو‌های سواری در روز ۱۲ فروردین ماه نسبت به روز گذشته سال قبل ۲۴۴ درصد کافزایش، تردد ورودی‌های استان فارس ۲۰۱ درصد افزایش و تردد ورودی‌های شیراز ۱۸۵ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/۴۲۴/ ع

R7533/P/S6,61/CT1

وضعیت راه‌های کشور| ممنوعیت تردد در جاده چالوس/ تردد در جاده‌ها 3.1 درصد کاهش یافت
وضعیت راه‌های کشور| ممنوعیت تردد در جاده چالوس/ تردد در جاده‌ها ۳.۱ درصد کاهش یافت

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید