اخبار فوری شیراز

تعداد جان‌باختگان تصادف‌های نوروزی در استان فارس ۱۴۴ درصد افزایش یافت

139912141418158322353594 شیراز
133بازدید

تعداد جان‌باختگان تصادف‌های نوروزی در استان فارس ۱۴۴ درصد افزایش یافت

  • ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ – ۱۰:۴۲
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

تعداد جان‌باختگان تصادف‌های نوروزی در استان فارس 144 درصد افزایش یافت

گروه استان‌ها_ رئیس اداره عملیات پلیس راه استان فارس گفت: تعداد جان‌باختگان حوادث رانندگی از ابتدای اجرای طرح نوروزی (۲۶ اسفندماه پارسال) تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۴۴ درصد افزایش داشته است.

– اخبار استانها –

سرهنگ علی اصغر همایون‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز ، به فوتی‌های ناشی از تصادفات جاده‌ای در ایام نوروز ۱۴۰۰ اشاره کرد و اظهار داشت: طی ۱۶ روزه اخیر به طور متوسط روزانه ۳۷ فقره تصادف در سطح جاده‌های استان حادث شده که ۷ درصد فوتی، ۶۷ درصد از نوع جرحی و ۲۷ درصد از قالب خسارت و کروکی شده است.

وی با اشاره به طرح نوروزی که از ۲۶ اسفندماه سال ۱۳۹۹ آغاز شده و تا چهار فروردین ماه امسال ادامه دارد، افزود: تعداد متوفیان تصادفات نوروزی در استان فارس نسبت به سال گذشته رشد ۱۴۴ درصدی داشته است.

رئیس اداره عملیات پلیس راه استان فارس ادامه داد: علل عمده تصادف در همین بازه زمانی ۴۰ درصد به دلیل توجه نکردن به جلو، ۲۱ درصد تخطی از سرعت مطمئنه، ۱۲ درصد تجاوز به چپ و واژگونی خودرو و خروج از جاده و عابران پیاده سهم ۶ درصدی از جان باختگان و موتور سواران سهم ۱۶ درصدی را داشتند.

سرهنگ همایون‌پور بیان کرد: بیشترین فراوانی تصادفات که واژگونی بوده با سهم ۴۰ درصدی و زمان وقوع تصادفات بین ساعت ۱۷ تا ۲۳ با سهم ۵۶ درصدی بوده است.

۲ کشته و یک مصدوم بر اثر تصادف شدید پراید با تیر چراغ برقرئیس پلیس راه کشور: افزایش ۱۲۰ درصدی تردد مسافران نوروزی در برخی محورها/ تعداد جان‌باختگان تصادفات در نوروز امسال افزایش یافتتلفات تصادف‌ها در استان سیستان و بلوچستان افزایش تامل‌برانگیزی داشته است

وی با بیان اینکه ۷۱ درصد تصادفات جرحی و فوتی در محور‌های اصلی و ۲۹ درصد در محور‌های فرعی و روستایی رخ داده است، ادامه داد: بیشترین فراوانی جان باختگان در حوزه پلیس راه نورآباد-ممسنی با سهم ۱۰ درصدی از کشته‌ها بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه بیشترین فراوانی تصادفات در محور کمربندی شیراز با ۵۶ درصد بوده است، خاطرنشان کرد: ساعات ۱۹ تا ۲۰، ساعات اوج تردد در محور‌های ارتباطی هستند که متوسط سرعت ثبت شده توسط سامانه‌های هوشمند استان برابر با ۸۷ کیلومتر بوده است که نسبت به چند روز اخیر ۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سرهنگ همایون‌پور با اشاره به استقرار بالغ بر ۱۸۰ گشت پلیس در قالب تیم محسوس و نامحسوس در جاده‌های استان و رصد عملکرد رانندگان، بیان کرد: در ۱۶ روز اخیر تردد‌ها به طور متوسط ۶۵ درصد افزایش داشته است.

رئیس اداره عملیات پلیس راه استان فارس با بیان اینکه پلیس فارس برای روز طبیعت ۱۳ فروردین ماه تمهیدات لازم را اندیشیده است، تصریح کرد: ورود خودرو‌های با پلاک غیر بومی به شهر‌های نارنجی و قرمز استان از جمله کلانشهر شیراز ممنوع است و ورودی‌های شهر توسط عوامل انتظامی مورد کنترل قرار می‌گیرند.

وی عنوان کرد: برای فردا بیشترین حجم فرآوانی تردد خودرو‌ها در محور‌های شیراز-بوشهر (کوهمره سرخی، جاده دشت ارژن) محور شیراز-سپیدان، محور شیراز-فسا (محدوده دریاچه) و کمربندی شیراز پیش بینی شده است.

سرهنگ همایون‌پور اظهار داشت: مردم به دلیل شرایط کرونایی تا حد امکان از سفر‌های غیرضرور خودداری کنند و در صورت لزوم و سفر قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت و در زمان خستگی و خواب آلودگی به هیچ عنوان رانندگی نکنند.

انتهای پیام/۴۲۴/ی

R7533/P/S6,61/CT1

2 کشته و یک مصدوم بر اثر تصادف شدید پراید با تیر چراغ برق
۲ کشته و یک مصدوم بر اثر تصادف شدید پراید با تیر چراغ برق

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید