اخبار فوری شیراز

نماز جمعه این هفته در ۲۲ شهر استان فارس برگزار نمی‌شود

1399110912411410322112414 شیراز
127بازدید

نماز جمعه این هفته در ۲۲ شهر استان فارس برگزار نمی‌شود

  • ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ – ۱۱:۲۸
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

نماز جمعه این هفته در 22 شهر استان فارس برگزار نمی‌شود

گروه استان‌ها – با توجه به وضعیت بحرانی استان فارس نماز جمعه این هفته ۱۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ در شهرستان‌های قرمز و نارنجی و توابع آنها (۲۲ شهر) از جمله شیراز برگزار نمی‌‌شود.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، به نقل از روابط عمومی ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز، حجت‌الاسلام حسین ملک مکان مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان فارس بر اساس اعلام کتبی ستاد استانی مبارزه با شیوع کرونا اظهار داشت: شهرستان‌های زرین دشت، داراب و ارسنجان در وضعیت قرمز و شهرستان‌های مرودشت، جهرم، سپیدان، شیراز، کازرون و ممسنی در وضعیت نارنجی هستند.

ملک‌مکان گفت: بنابر این شرایط نماز جمعه این هفته ۱۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ در شهرستان‌های قرمز و نارنجی و توابع آنها (۲۲ شهر) از جمله شیراز برگزار نمی‌گردد.

برپایی نماز جمعه این هفته در ۱۴ شهر استان بوشهر لغو شدفرماندار زنجان: فردا نماز جمعه برگزار نمی‌شودنماز جمعه این هفته در ۱۷ شهر استان تهران اقامه نمی‌شود

وی همچنین افزود: در شهرستان‌های زرد و آبی و توابع این شهرستان‌ها (۵۴ شهر ) نماز جمعه ۱۳ فروردین‌ماه با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی اقامه می‌شود.

آمار بی‌سابقه بستری بیمار کووید ۱۹ در طی ۱۰۰ روز گذشته

همچنین روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز از آمار بی‌سابقه ابتلا به کرونا در صد روز اخیر در استان فارس خبر داده است.

مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با هشدار نسبت به مواجهه با موج جدید بیماری در استان فارس گفت: متاسفانه بار دیگر آمار جانباختگان کووید ۱۹ در فارس دو رقمی شد و ۱۳۳ بیمار کووید ۱۹ با وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU استان بستری هستند.

وی گفت: در یازدهمین روز از تعطیلات نوروز ۲۰۰ بیمار جدید در بخش‌های کووید ۱۹ بیمارستان‌های استان بستری شدند که نشان از شدت وضعیت بحرانی که در آن هستیم، دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن اعلام وضعیت قرمز در سه شهرستان فارس و نارنجی شدن وضعیت شیراز و پنج شهرستان دیگر فارس، افزود: طی روزهای اخیر با تکمیل ظرفیت دو بیمارستان بزرگ حضرت علی اصغر(ع) و شهید دکتر فقیهی؛ بیمارستان شهید دکتر چمران به ظرفیت پذیرش بیماران کووید ۱۹ اختصاص یافت.

لطفی تاکید کرد: در شرایط کنونی، همکاری پایین برخی از مردم و ساده‌انگاری درباره بیماری، می‌تواند موجب ایجاد وضعیت قرمز در شیراز و دیگر شهرهای استان شده و مشکلات و تبعات بعدی را به همراه داشته باشد؛ در این زمینه در کنار استفاده از ماسک، پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی، سفرهای غیرضروری و حفظ فاصله فیزیکی از دیگران، اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی عنوان کرد: شیوع گونه انگلیسی با خطر سرایت بسیار بالا و شدت ابتلا، خطری جدی برای سلامت عمومی بوده و لازم است همه ما در این زمینه هوشیارانه عمل کنیم.

انتهای پیام/۴۲۴/ی

R7533/P/S6,61/CT12

فرماندار زنجان: فردا نماز جمعه برگزار نمی‌شود
فرماندار زنجان: فردا نماز جمعه برگزار نمی‌شود

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید