اخبار فوری شیراز

بودجه فارس به ۸ هزار میلیارد تومان رسید/ افزایش بیش از ۲ برابری

3666876 شیراز
91بازدید

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم عزیزی در نشست مشترک اعضای مجمع نمایندگان استان با استاندار، معاونین استانداری و رئیس کل دادگستری فارس و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی، افزایش بودجه استان را ناشی از تلاش نمایندگان دانست و افزود: سال ۱۳۹۹ بودجه کل استان ۳ هزار و ۳۷۰ هزار میلیارد تومان بود که امسال افزایشی بیش از دو برابری داشت که نتیجه پیگیری‌های مستمر نمایندگان فارس بوده است.

وی همچنین از اختصاص ۱,۴۰۰ هزار میلیارد تومان به بحث محرومیت زدایی خبر داد و گفت: با همکاری قرارگاه سازندگی سپاه، این بودجه به رفع محرومیت‌ها از استان تخصیص می‌یابد.

او در ادامه با اشاره به نشست مذکور در روزهای آغازین سال ۱۴۰۰ نیز گفت: اعضای مجمع نمایندگان فارس از همین ابتدای سال عزم خود را برای رشد و توسعه استان جزم کرده‌اند و این نخستین جلسه در سال جدید نیز به منظور هماهنگی، تبادل نظر و انسجام بیشتر شکل گرفت.

عزیزی افزود: در این جلسه بنا شد تا تلاش نمایندگان و مدیران دستگاه‌های اجرایی بر مبنای اولویت‌های مهم و پروژه‌های بزرگ استان متمرکز شود.

او در عین حال خاطرنشان کرد: تصمیم گیری برای استانی بزرگی چون فارس نیازمند آشنایی کامل بر ظرفیت‌ها و کاستی‌های استان است تا بتوان به تصمیمات هوشمندانه و منطقی دست زد و در راستای رفع نیازها اقدام کرد.

رئیس مجمع نمایندگان فارس تصریح کرد: قرار شد کارگروه‌های مشترکی به صورت شهرستانی و خاص بین مجمع و استانداری شکل گیرد تا با بررسی مسائل مختلف شهرستان‌ها با حضور نماینده مربوطه و مدیران شهرستان به صورت موضوعی مورد تصمیم گیری قرار گیرد.

عزیزی با قدردانی از دادگستری استان به دلیل همکاری نزدیک با مجمع نمایندگان فارس نیز گفت: مجموعه دادگستری و دستگاه قضائی نیز پای کار است تا مشکلات احتمالی در راستای موانع زدایی از تولید و اجرای پروژه‌ها را با سرعت بیشتری حل و فصل کند.

کد خبر ۵۱۷۹۸۸۳مقاله اصلی

پاسخ دهید