اخبار فوری شیراز

جریمه ۶۶ میلیارد ریالی مرغداری های متخلف در استان فارس

2849093 شیراز
71بازدید

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی حسنی با اشاره به افزایش نظارت بر فعالیت مرغداری‌های استان فارس افزود: در راستای کنترل و نظارت بر وضعیت بازار برای اقلام ضروری مردم به خصوص مرغ از تعداد ۲۰۲ مرغداری در ایام نوروز امسال بازرسی شد.

او افزود: در این بازرسی‌ها علاوه بر بررسی وضعیت تولید و جوجه ریزی، تعداد ۱۱ واحد مرغداری متخلف شناسایی و برای متخلفان تشکیل پرونده داده شد.

او ادامه داد: متخلفان بدلیل نگهداری و احتکار مرغ و عدم عرضه آن به کشتارگاه‌ها مبلغ بیش از ۶۶ میلیارد ریال جریمه شدند و پرونده آن‌ها برای رسیدگی و صدور رأی قانونی به اداره کل تعزیزات حکومتی استان ارسال شد.

سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان صمت فارس به این موضوع که از ابتدای سال جدید در راستای نظارت بر کشتار و عرضه مرغ به بازار از ۱۴ واحد کشتارگاهی و عامل کشتار نیز بازرسی به عمل آمده عن اشاره کرد و گفت: در این بازرسی‌ها تعداد ۵ واحد متخلف به منظور گران فروشی شناسایی و پرونده متخلفان به ارزش ۲۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تشکیل و برای صدور رأی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.

حسنی با اشاره به نظارت دقیق بر توزیع و عرضه مرغ به مصرف کنندگان عنوان کرد: از ابتدای امسال و در طول ۱۰ روز گذشته با همکاری اتاق اصناف از تعداد ۶۲۸ واحد مرغ فروشی بازرسی به عمل آمد و برای ۳۸ واحد متخلف با عنوان گران فروشی تشکیل پرونده داده شد.

این مقام مسئول در سازمان صمت فارس ادامه داد: پرونده این متخلفان هم به ارزش یک میلیارد و ۹۷۲ میلیون ریال تشکیل و برای صدور رأی قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

کد خبر ۵۱۸۰۳۵۴مقاله اصلی

پاسخ دهید