اخبار فوری شیراز

خطر تشدید وخامت وضعیت کرونایی فارس

3728375 شیراز
67بازدید

به گزارش خبرنگار مهر، مهرزاد لطفی صبح شنبه در جمع خبرنگاران وضعیت کنونی کرونا در استان فارس را نگران کننده خواند.

او با بیان اینکه در ادامه تکمیل ظرفیت دو بیمارستان شهید دکتر فقیهی و حضرت علی اصغر (ع)، بیمارستان شهید دکتر چمران به پذیرش بیماران کووید ۱۹ اختصاص یافت و هم اکنون وضعیت این بیمارستان نیز در آستانه تکمیل قرار دارد، افزود: به تمامی بیمارستان‌های قطب استان، بیمارستان‌های خیریه و خصوصی نیز برای پاسخگویی به حجم بالای مراجعات، آماده باش داده شده است؛ همچنین بیمارستان پشتیبان در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب نیز در حال آماده سازی برای آغاز به کار دوباره است.

دکتر لطفی اظهار کرد: در طی روزهای اخیر، موارد بستری به گونه کم سابقه‌ای در استان بالا رفته که در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، در آینده‌ای نزدیک با مشکلات جدی مواجه می‌شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مراجعه قریب به دو هزار نفری به مراکز ۱۶ ساعته منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا طی روزهای اخیر را نیز از دیگر نشانه‌های خطر ویروس کرونا در استان اعلام کرد و گفت: این سطح از مراجعه، نشان دهنده گستردگی فراوان چرخش ویروس کرونا در جامعه است که تهدیدی جدی برای یکایک ما محسوب می‌شود.

دکتر لطفی اظهار کرد: متأسفانه شواهد موجود در جامعه نشان دهنده عادی شدن بیماری برای برخی افراد است و این در حالیست که هم اکنون به دلیل ورود گونه‌های جهش یافته جدید با خطر سرایت بالا و شدت ابتلای بیشتر، خطر این بیماری تشدید شده و لزوم رعایت بهداشت، بیش از پیش افزایش یافته است.

او نتیجه منفی اینگونه سهل انگاری‌ها را به خطر افتادن سلامت عمومی، به ویژه برای گروه‌های پرخطر دانست و ادامه داد: در حال حاضر هیچکدام از شهرهای استان وضعیت عادی نداشته و رنگ‌بندی شهرها نیز از وضعیت زرد به نارنجی و از وضعیت نارنجی به قرمز به صورت روزانه در حال تغییر است که باید جدی گرفته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه طی قریب به یک سال گذشته، تیم‌های مدافع سلامت به صورت شبانه روزی تا پای جان برای سلامت جامعه تلاش کرده اند؛ نسبت به برخی بی توجهی‌های عمومی که موجب بی ثمر شدن این تلاش‌ها و از سویی دیگر به خطر افتادن سلامت افراد می‌شود، ابراز تأسف کرد.

دکتر لطفی همچنین از افرادی که در طول این ایام با بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی به سفر رفته اند خواست تا پس از بازگشت، در حد امکان ارتباط خود را با دیگران محدود کرده تا مانع از انتقال احتمالی ویروس به اطرافیان و خانواده شوند.

کد خبر ۵۱۷۹۷۹۱مقاله اصلی

پاسخ دهید