اخبار فوری شیراز

خیرین ۱۶۸ میلیارد تومان به حوزه سلامت فارس کمک کردند

164587078 شیراز
71بازدید

مطلب دریافتی ایرنا به نقل از علی اکبر رامجردی حاکی است:‌این کمک‌های مردمی از افزایش ۴۵ درصدی نسبت به سال قبل از آن برخوردار است.

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس همچنین گفت: در سال ۹۹ با توجه به بحران کرونا و مشکلات به وجود آمده در سیستم سلامت کشور، خیرین استان علاوه بر حمایت های مستمر هر ساله، در موضوع کرونا نیز خوش درخشیدند، طوری که حجم کمک های خیرین بسیار بیشتر از سال های گذشته بود.

وی ادامه داد: در روزهای نخست شیوع کرونا در استان، خیرین در خرید تجهیزات پزشکی از جمله دستگاه های تنفس مصنوعی، تعمیرات و خرید قطعات دستگاه های سی تی اسکن، توسعه بخش های آی سی یو، تهیه و تولید بیش از صدها هزار اقلام مصرفی و حفاظتی در برابر این ویروس منحوس مشارکت داشتند و بار دیگر خیرین تامین سلامت فارس در بحران کرونا نیز در کشور پیشرو بودند.

امضای ۲۴۲ تفاهم نامه در سال ۱۳۹۹

رامجردی اظهار کرد: سال ۹۹ با امضای ۲۴۲ تفاهم نامه در حوزه های عمرانی، اهدای ملک و تجهیزات، امور حمایتی از بیماران نیازمند و وام های قرض الحسنه دانشجویی و سایر نیازهای حوزه سلامت به ارزش ۱۶۸ میلیارد تومان رشد بیش از ۴۵ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس بیان کرد: از چند سال پیش به همت خیرین حوزه سلامت فارس، ۱۸ اقامتگاه همراه بیماران در بیمارستان های تابعه دانشگاه ساخته شد که در این بازه زمانی به بیش از ۱۵۰ هزار نفر شب اقامت داده شد، همچنین اقامتگاه مرکزی همراه بیماران در کنار بیمارستان شهید دکتر فقیهی در حال ساخت است.

وی با اشاره به اجرای ۲۷ پروژه عمرانی با همت خیرین و بهره برداری از تعدادی از این پروژه ها در سال گذشته گفت: تعدادی از این پروژه ها نیز در دست اجرا است که از جمله مهم ترین پروژه ها، نقاهتگاه در محوطه بیمارستان شهید دکتر چمران به عنوان نقاهتگاه بیماران مزمن استان برای مراقبت از بیمارانی است که در منزل قابل نگهداری نیستند و تا کنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رامجردی با اشاره به احداث چندین پروژه بهداشتی درمانی و در دست ساخت بودن دو بیمارستان جدید در شیراز به همت خیرین، یکی دیگر از افدامات مجمع خیرین تامین سلامت فارس را ایجاد صندوق دانشجویی و پرداخت وام ضروری به دانشجویان و دستیاران عنوان کرد و گفت: در سال گذشته، به ۹۵ دانشجو، به ارزش ۹۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه اعطا شد.

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس افزود: با توجه به بحران کروناویروس و لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای پیشگیری و قطع زنجیره انتقال، بیش از ۲۰۰ جلسه به صورت حضوری و مجازی در خصوص پیگیری اقدامات و دغدغه های خیرین در سال گذشته برگزار شد و ۷۰ خیر برگزیده سال نیز تقدیر شدند.

رامجردی با اشاره به سامانه معرفی نیازها به خیرین گفت: سامانه معرفی نیازها به خیرین به همت مجمع خیرین تامین سلامت فارس راه اندازی شده که تاکنون هزار و ۹۶۲ مورد نیاز پس از اولویت بندی و تایید دانشگاه در سامانه بارگذاری شده که خیرین در اقصی نقاط دنیا می توانند آن را مشاهده می کنند.

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس ادامه داد: خیرین با نیت و معنویت روحی وارد این عرصه می شوند و لازم است مسوولان برای رفع دغدغه های اداری آنان تلاش کنند، البته تاکنون با حمایت مسوولان مشکلات در این خصوص در حداقل بوده است.

رامجردی با اشاره به برنامه های این مجمع در سال جدید نیز گفت: تلاش می شود با هماهنگی رییس دانشگاه و هیات مدیره مجمع خیرین، پروژه های خیرین ساماندهی شود و امیدواریم بتوانیم برای ترویج بیش از پیش این کار خیر، همدلی بین مدیران حوزه سلامت و خیرین بیشتر شود.

در مطلب دریافتی افزوده شده است:‌ مجمع خیرین تامین سلامت فارس، با هدف بهره مندی از توانمندی ها و ظرفیت های مردمی و نیت خیرین در استان و ساماندهی فعالیت های آنان، در سال ۱۳۸۱ به عنوان اولین مجمع خیرین سلامت کشور در فارس راه اندازی شد.

منبع خبر

پاسخ دهید