اخبار فوری شیراز

۱۵۳ مبتلا به کرونا در بخش های ویژه فارس/موج چهارم کرونا در استان

3728220 شیراز
64بازدید

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر شنبه با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان فارس در جمع خبرنگاران، گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۷۰۴ هزار و ۷۹۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های فارس تهیه و منجر به تشخیص ۱۹۱ هزار و ۸۸ بیمار مثبت شده است.

وی با اشاره به تأثیرگذاری مناسب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شناسایی افراد مبتلا به کرونا، گفت: از ابتدای این طرح تاکنون قریب به ۶۸ هزار تست سریع از افراد مشکوک و دارای علامت گرفته و منجر به شناسایی ۶ هزار و ۸۷۵ بیمار مثبت قطعی شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه تعداد کل بیماران مثبت قطعی شناسایی شده در استان فارس از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۱۹۷ هزار و ۹۶۳ نفر بوده است، گفت: هم اینک یک هزار و ۳۸ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی ویژه این بیماری، بستری هستند و متأسفانه ۱۵۳ نفر به دلیل وخامت شرایط جسمی در ICU و تحت مراقبت‌های ویژه هستند.

همتی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ بیمار مبتلا به کرونا، جان خود را از دست داده‌اند، گفت: با مرگ این افراد تعداد کل قربانیان کووید -۱۹ در استان فارس به رقم ۳ هزار و ۴۰۹ نفر رسیده است.

موج چهارم کرونا تا ۲ ماه آینده ادامه دارد

وی با بیان اینکه موج چهارم همه گیری کرونا از ابتدای سال جدید آغاز شده و دامنه آن تا دو ماه آینده ادامه دارد، عنوان کرد: سهل انگاری، ساده پنداری، مسافرت‌های نوروزی و دورهمی های خانوادگی متأسفانه نه تنها موجب افزایش آمار مبتلایان، بلکه موجب افزایش چرخش ویروس جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی در سطح جامعه شده است.

معاون علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار هشدار دهنده چهاررقمی بیماران بستری در بیمارستان‌ها، این موضوع را کم سابقه دانست و گفت: از عموم شهروندان درخواست می‌کنیم که استفاده از ماسک را جدی گرفته و تا حد امکان از حضور در مراکز شلوغ و پر ازدحام، پرهیز کنند.

دکتر همتی همچنین حفظ فاصله فیزیکی با دیگران، پرهیز از حضور در تجمعات، مراکز خرید شلوغ و پُرتردد و به ویژه دورهمی های خانوادگی و خودداری از ترددهای غیرضروری را از شروط کمک کننده به کنترل سریع‌تر موج چهارم این همه گیری دانست.

کد خبر ۵۱۸۰۳۰۸مقاله اصلی

پاسخ دهید