اخبار فوری شیراز

اجرای طرح همای رحمت در استان فارس به مناسبت ماه مبارک رمضان

1399021714221378320307094 شیراز
29بازدید

اجرای طرح همای رحمت در استان فارس به مناسبت ماه مبارک رمضان

  • ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ – ۰۹:۳۲
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

اجرای طرح همای رحمت در استان فارس به مناسبت ماه مبارک رمضان

گروه استانها – معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان فارس از اجرای طرح همای رحمت به مناسبت ماه مبارک رمضان خبر داد.

– اخبار استانها –

کامبیز قهرمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیرازبا اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه مبارک رمضان اظهار داشت: طرح همای رحمت هر سال به مناسبت ماه مبارک رمضان با هدف تامین بخشی از اقلام غذایی و‌جیره خشک خانوارهای نیازمند که تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی و خیریه نیستند، اجرا می‌شود.

وی گفت: سال گذشته و امسال هم با توجه به شرایطی که کرونا در زمینه معیشت و اقتصاد خانوارها به وجود آورده، این طرح با جدیت بیشتر و با تمرکز بر جامعه هدفی که معیشتشان به ویژه به علت شرایط کرونا تحت تأثیر قرار گرفته است، اجرا شده و می‌شود.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان فارس تصریح کرد: جامعه هدف ما اگر در سال‌های گذشته صرفا خانواده‌های نیازمند خارج از پوشش دستگاه‌های حمایتی و موسسات خیریه بودند در سال گذشته و امسال آن دسته از هم استانی‌هایی که معیشتشان به علت بیماری کرونا تحت تأثیر قرار گرفته نیز به جامعه هدف افزوده می‌شود.

وی درباره شناسایی جامعه هدف اجرای این طرح افزود: با استفاده از بانک اطلاعاتی موجود که توسط موسسات خیریه تهیه شده برای اجرای طرح استفاده می‌کنیم تا مطمئنم باشیم که این کمک‌ها به دست مستحق اصلی می‌رسد همچنین موازی کاری صورت نگیرد.

قهرمانی در توضیح بیشتر این مطلب گفت: ما با اطلاعات نزدیک به ۲۵ هزار مددجویی که ۷۰ موسسه خیریه دارند، اطلاعات را مطابقت می‌دهیم تا جامعه هدف ما با آنها مشترک نباشد و آن کسانی را که خارج از این اطلاعات هستند، تحت پوشش قرار دهیم و این موضوعی است که برای نخستین بار امسال در حال انجام است.

کالاهای اساسی ماه رمضان در لرستان تامین شدروحانی: در آستانه ماه رمضان برای گروه‌های آسیب‌پذیر بسته معیشتی تدارک دیده‌ایمکالاهای اساسی ویژه ماه رمضان تأمین و در اختیار مردم کاشان قرار داده شود

وی تصریح کرد: سال‌های گذشته این طرح تنها با مشارکت‌های مردمی اجرا می‌شد، امسال بناست که اعتبارات سازمانی هم به آن تعلق بگیرد که البته قطعیت آن هنوز به صورت کامل مشخص نشده است.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان فارس درباره میزان مشارکت در سال گذشته نیز گفت: در سال گذشته به علت بیماری کرونا طی دو نوبت به صورت ویژه قریب به ۵ هزار سبد غذایی در ماه رمضان و مبعث رسول اکرم (ص) که هرکدام به ارزش ۴۰۰ هزار تومان بود، توزیع شد.

قهرمانی درباره میزان مشارکت امسال و تعداد بسته‌های توزیعی بیان کرد: بسته به مشارکت‌های مردمی این میزان می‌تواند متفاوت باشد و هنوز نمی‌توان درباره آن صحبت کرد اما تلاش این است که این آمار رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشته باشد.

وی گفت: ما در سال گذشته از محل مشارکت‌های مردمی ۱۲ هزار بسته حمایتی را آماده کردیم که شامل مواد غذایی، مواد شوینده، نوشت افزار و پوشاک بود و در کنار آن هم ۵ هزار بسته غذایی نیز از محل اعتباراتی که فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر در اختیار جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قرار داده بود، توزیع شد.

قهرمانی با بیان اینکه موارد گفته شده در قالب طرح پوشش دست یار بود، افزود: طرح همای رحمت شامل کل شهرستان‌های استان فارس می‌شود واین طرح از دهه هشتاد کلید خورده است.

انتهای پیام/۴۲۴/ش

R7533/P/S6,61/CT1

کالاهای اساسی ماه رمضان در لرستان تامین شد
کالاهای اساسی ماه رمضان در لرستان تامین شد

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید