اخبار فوری شیراز

برگزیدگان جشنواره ملی شعر گمنامی تجیلیل شدند

1399121214542511722343274 شیراز
30بازدید

برگزیدگان جشنواره ملی شعر گمنامی تجیلیل شدند

  • ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ – ۱۷:۵۴
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

برگزیدگان جشنواره ملی شعر گمنامی تجیلیل شدند

گروه استانها – برگزیدگان جشنواره ملی شعر گمنامی در جوار آرامگاه حافظ شیراز با حضور وزیر اطلاعات تجلیل شدند.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، بعدازظهر امروز برگزیدگان جشنواره ملی شعر گمنامی در جوار آرامگاه حافظ شیراز با حضور وزیر اطلاعات تجلیل شدند و از کتاب مجموعه اشعار برگزیده ارسالی شاعران کشور به دبیرخانه جشنواره رونمایی شد.

شاعرانی از سراسر کشور در این جشنواره شرکت داشتند اما با توجه به شرایط شیوع کرونا در استان فارس به صورت مجازی در این آیین حضور پیدا کردند و ۴ نفر از شاعران استان فارس نیز به نمایندگی از دیگر شاعران در این آیین به شعرخوانی در وصف سربازان گمنام امام زمان (عج) پرداختند.

احد ده‌بزرگی، دبیر علمی نخستین جشنواره ملی شعر گمنامی در این مراسم با بیان اینکه ۳۵۰ شعر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ملی ارسال شد که ۱۲ اثر توسط داوران برگزیده شد، گفت: این جشنواره نخستین جشنواره ملی شعر گمنامی با هدف تکریم سربازان گمنام امام زمان(عج) است.

۲۰ برگزیده جشنواره شعر "یار و یادگار" معرفی شدندفراخوان جشنواره شعر آیینی «عین علی» منتشر شدبرگزیدگان دوازدهمین «جشنواره شعر و داستان انقلاب» معرفی شدند

دبیر علمی نخستین جشنواره ملی شعر گمنامی با بیان اینکه ۳ داور مطرح کشوری کار داوری را انجام داده‌اند، بیان کرد: این جشنواره در اسفندماه ۹۹ و در چهار بخش شعر کلاسیک، شعر نو، ترانه و سرود، تصنیف و شعر کودک و نوجوان فراخوان خود را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه مراسم افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره بنا بود که در ۲ روز در شیراز برگزار شود، افزود: به دلیل اعلام وضعیت قرمز کرونا در شیراز این مراسم با تعداد محدود در حافظیه برگزار و از همه کسانی که به این جشنواره ملی شعر ارسال کرد، تقدیر شد.

ده‌بزرگی با بیان اینکه شاعران در چهار بخش شعر کلاسیک، شعر نو، ترانه و سرود، تصنیف و شعر کودک و نوجوان به عنوان برگزیده معرفی شدند، گفت: این جشنواره در سال‌های آینده نیز استمرار خواهد داشت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اهمیت کار سربازان گمنام امام زمان در تامین امنیت کشور اظهار داشت: شاعران و هنرمندان نقش مهمی در رفع مظلومیت سربازان گمنام و افزایش روحیه آنان دارند.

وی با بیان اینکه شرکت حدود ۲۰۰ شاعر در این جشنواره نشان می‌دهد که مردم ما از روحیه قدرشناسی برخوردار هستند، افزود:استقبال و حمایت نخبگان سبب می‌شود که سربازان گمنام امام زمان (عج) انگیزه مضاعفی داشته باشند و به رسالت خود در عرصه امنیت، بیشتر و بهتر عمل کنند.

وزیر علوی نخستین جشنواره شعر گمنامی را پایانی بر مهجوریت و مغفول ماندن عرصه گمنامی سربازان عرصه امنیت دانست و بیان کرد: امیدواریم در سال‌های آینده نیز شاهد برگزاری این جشنواره در شهر شیراز به شکل فاخرتر و شکوهمندتر باشیم.

انتهای پیام/۴۲۴/ ت

R7533/P1336/S6,61/CT11

صدای خاموش شعر فارسی در جهان/ چمدانی کتاب وارد می‌کنیم، اما صادراتمان دانه دانه است
صدای خاموش شعر فارسی در جهان/ چمدانی کتاب وارد می‌کنیم، اما صادراتمان دانه دانه است

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید