اخبار فوری شیراز

فاز دوم طرح شهید سلیمانی در قالب رزمایش دفاع زیستی در استان فارس اجرا می‌شود

1399093011203280021850984 شیراز
20بازدید

فاز دوم طرح شهید سلیمانی در قالب رزمایش دفاع زیستی در استان فارس اجرا می‌شود

  • ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ – ۱۸:۳۰
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

فاز دوم طرح شهید سلیمانی در قالب رزمایش دفاع زیستی در استان فارس اجرا می‌شود

گروه استانها – معاون عملیات سپاه فجر استان فارس گفت: فاز دوم طرح شهید سلیمانی در قالب رزمایش دفاع زیستی با محوریت بیماریابی در استان فارس اجرا می‌شود.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سرهنگ محمدرضا رجبی بعدازظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی در تعامل نزدیک بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دیگر شهرستان‌های استان در فاز یک اجرا شد، اظهار داشت: استان فارس رتبه برتر کشوری را در تعامل با علوم پزشکی دریافت کرده است.

وی با بیان اینکه با توجه به شروع موج چهارم بیماری کرونا همه کسانی که قبلا در این طرح شرکت کرده بودند، فراخوانده شدند، گفت: فاز دوم طرح شهید سلیمانی در قالب رزمایش دفاع زیستی با محوریت بیماریابی، کمک به نظارت و کنترل بیماری از امروز شروع شده تا هر زمانی که دانشگاه علوم پزشکی اعلام نیاز کند.

معاون عملیات سپاه فجر استان فارس با اشاره به تعامل نزدیک این طرح با شبکه بهداشت، فرمانداران و دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت ویژه افزود: تمامی تیم‌ها و کسانی که آموزش دیده بودند، آماده اجرای طرح هستند.

سرهنگ رجبی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید کمک دهند تا ما هم بتوانیم طرح را دوباره اجرا کنیم، بیان کرد: تست‌های سریع در برخی از شهرستان‌ها کم شده که باید این تست‌های سریع بیشتر شود تا ما مراکز تست سریع را بیشتر کنیم و بسیجیان در روند بیماریابی تلاش بیشتری کنند.

تولید روزانه ۱۱ هزار لیتر الکل و ۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی

حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صمت استان فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه بازرسی‌ها با شدت بیشتری انجام می‌شود، عنوان کرد: بازرسی‌ها در قالب ۱۴ تیم بازرسان صمت، اتاق اصناف و بهداشت در ۱۴ منطقه شیراز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه از ۱۴ تا ۱۸ فروردین ماه بیش از هزار بازرسی انجام شده است، گفت: در این مدت ۳۲۵۰ اخطار شفاهی و کتبی داده شده و ۴۶ مورد پلمب داشتیم و اتحادیه‌های صنفی نیز به صورت جدا بازرسی‌ها را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان صمت استان فارس درباره وضعیت الکل و مواد ضدعفونی‌کننده در استان نیز بیان کرد: در الکل ۱۵ هزار لیتر موجودی و روزانه ۱۱ هزار و ۲۰۰ لیتر تولید روزانه داریم در محلول ضدعفونی نیز موجودی ۱۸ هزار لیتر است و میانگین روزانه ۵هزار و ۱۰۰ لیتر تولید داریم.

ایزدی تصریح کرد: موجودی ماسک استان فارس در انواع ماسک بیش از ۱۰ میلیون عدد است و از نظر تولید ماسک جز استان‌های پیشرو بودیم.

تصمیمات ستاد استانی را در بخش حمل‌ونقل عمومی اجرا می‌کنیم

حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز نیز در این جلسه با بیان اینکه باید محدودیت‌های جدی را در کوتاه مدت بپذیریم تا فضا را مدیریت کنیم، گفت: البته ممکن است که بخش‌های اقتصادی دچار مشکل شوند اما اگر شرایط را جدی نگیریم این وضعیت ادامه پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه آمادگی داریم که تصمیمات ستاد استانی را در بخش حمل‌ونقل عمومی اجرا کنیم، افزود: آمادگی داریم در کنار دانشگاه علوم پزشکی و دیگر دستگاه‌ها از جهت لجستیکی و پشتیبانی تا ورودی‌های شهر هم کنترل کنیم.

تشکیل ۶ پرونده و ۱۴ پلمب در ۲ روز

ناصر مهرتاش، نائب رئیس اتاق اصناف فارس هم در این جلسه با بیان اینکه اصناف در روزهای اخیر متناسب با شرایط همکاری کردند، بیان کرد: در روز نخست میزان رعایت پروتکل‌ها کمتر بود اما امروز که روز سوم اعلام وضعیت قرمز است اصناف همکاری خوبی در زمینه تعطیلی داشتند.

وی با بیان اینکه ۱۷ گشت به صورت صبح و بعدازظهر بر فعالیت صنوف فعالیت دارند، گفت: از روز ۱۷ فروردین تاکنون ۱۱۳ فقره بازرسی صورت گرفته که منجر به ۴۶ تذکر شفاهی، تشکیل ۶ پرونده و ۱۴ پلمب شده است.

مهرتاش با بیان اینکه اصناف تمام قد در خدمت ستاد استانی مقابله با کرونا است، افزود: باید یک نکته را نیز مدنظر داشت که با توجه به شرایط کنونی و تعطیلی اصناف هیچ تسهیلات و کمکی به این قشر نشده و از این جهت در سختی هستند که لازم است حمایت بیشتری از صنوف فعال شود.

انتهای پیام/۴۲۴/ش

R7533/P/S6,61/CT11

فعالیت همه اقشار بسیج در فاز عملیاتی طرح شهید سلیمانی/ 8 هزار بسیجی‌ استان فارس در طرح مشارکت دارند
فعالیت همه اقشار بسیج در فاز عملیاتی طرح شهید سلیمانی/ ۸ هزار بسیجی‌ استان فارس در طرح مشارکت دارند

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید