اخبار فوری شیراز

محدودیت فعالیت حمل‌ونقل عمومی در ‌شیراز / بازرسی‌های میدانی شبانه‌روزی شد

1400011917554971122540084 شیراز
20بازدید

محدودیت فعالیت حمل‌ونقل عمومی در ‌شیراز / بازرسی‌های میدانی شبانه‌روزی شد

  • ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ – ۱۸:۰۲
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

محدودیت فعالیت حمل‌ونقل عمومی در ‌شیراز / بازرسی‌های میدانی شبانه‌روزی شد

گروه استان‌ها – استاندار فارس گفت: حمل و نقل عمومی در کلانشهر شیراز باید محدود شود و اتوبوسرانی فقط شهرک‌های اطراف را پوشش بدهد و مابقی را تعطیل کند و مترو هم از شنبه تعطیل شود.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، عنایت‌الله رحیمی بعدازظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: با توجه به پیک جدید ایجاد شده نیازمند سختگیری‌های بیشتری هستیم هر چند که این سختگیری‌ها موجب زحمت مردم می‌شود اما چاره‌ای نداریم چون سلامت مردم در اولویت سلامت مردم است.

وی با بیان اینکه شاید بشود تحمل جیب خالی را به مدت ۲ هفته کرد اما نمی‌توان جان مردم را به خطر انداخت به تشریح مصوبات این جلسه پرداخت و گفت: همه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی جهت در اختیار قرار دادن امکانات خود برای کنترل بیماری آمادگی لازم را باید داشته باشند و هیچ بهانه‌ای در این زمینه پذیرفته نیست.

استاندار فارس با بیان اینکه دستگاه‌های نظامی و انتظامی باید بیمارستان‌های ثابت و سیار خود را برای همکاری با علوم پزشکی آماده کنند، افزود: این بیمارستان‌ها امکانات و پرسنل مورد نیاز را هم تامین کنند و طرح شهید سلیمانی نیز با شدت بیشتر انجام شود و کلیه دستگاه‌ها تکلیف دارند که با این طرح همکاری کنند.

رحیمی با بیان اینکه فعالیت‌های مشاغل ۲ و ۳ و ۴ و ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است، بیان کرد: حمل و نقل عمومی در کلانشهر شیراز باید محدود شود و اتوبوسرانی فقط شهرک‌های اطراف را پوشش بدهد و مابقی را تعطیل کند و مترو هم از شنبه تعطیل شود.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌ها در همه بخش‌ها باید تشدید شود، عنوان کرد: هر شخص حقیقی و حقوقی که سلامت مردم را به خطر می‌اندازد باید اعمال قانون و مواخذه شود و شعب ویژه‌ای تعریف شود تا با کسانی در قالب ختم و عروسی یا دورهمی یا افراد آلوده که رعایت قرنطینه را نکردند، برخورد شود.

جزئیات اعمال محدودیت‌ کرونایی در استان فارس؛ درباره تعطیلی ناوگان حمل‌ونقل عمومی تصمیمی گرفته نشده استمعاون وزیر بهداشت: خیزش کرونا در برخی استان‌ها آغاز شد/ حمل‌ونقل عمومی مهمترین بستر نگرانی در تهران و کرجدولت به تعهدات نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی عمل کند

استاندار فارس با بیان اینکه بازرسی‌ها میدانی شبانه‌روزی در دستور کار قرار بگیرد و تشدید شود، تصریح کرد: کلیه فعالیت‌های تجمعی به هر شکل و هر عنوان ممنوع است و مراکز مذهبی و ورزشی و غیره باید تعطیل و محدود شوند از کلیه کادر درمانی برای خدمات‌رسانی استفاده شود تا دچار فرسودگی نشوند.

رحیمی با بیان اینکه شهرداری تابلوهای تبلیغاتی را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهد تا پیام‌های لازم به اطلاع شهروندان برسد، عنوان کرد: با متخلفین به هر شکل و شیوه برخورد قانونی شود، در فرودگاه‌های استان کنترل‌های پزشکی انجام شود، تعزیرات با اصناف متخلف برخورد کند، امور مالیاتی، بانک‌ها و دستگاه‌های خدمات‌رسان رعایت اصناف و فعالیت‌های اقتصادی را در این ۲ هفته بکنند.

وی با بیان اینکه دورکاری حتما توسط دستگاه‌های اجرایی انجام شود ونیروهایی که حضور دارند هم پروتکل‌های بهداشتی رعایت کنند، تصریح کرد: امور به صورت الکترونیک انجام شود تا خدمات‌رسانی به مردم قطع نشود.

استاندار فارس با بیان اینکه ماسک و مواد ضدعفونی به اندازه کافی و قیمت مناسب در خدمت مردم قرار بگیرد، گفت: امکان مراقبت خانگی را افزایش دهیم تا در صورتی که پیک شدید شود بتوانیم قسمتی را در خانه‌ها قرنطینه کنیم.

رحیمی با بیان اینکه تست‌های سریع هم افزایش یابد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز واکسیناسیون را از مراجع کشوری در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام/۴۲۴/ش

R7533/P1377/S6,61/CT11

جزئیات اعمال محدودیت‌ کرونایی در استان فارس؛ درباره تعطیلی ناوگان حمل‌ونقل عمومی تصمیمی گرفته نشده است
جزئیات اعمال محدودیت‌ کرونایی در استان فارس؛ درباره تعطیلی ناوگان حمل‌ونقل عمومی تصمیمی گرفته نشده است

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید