اخبار فوری شیراز

فارس رتبه نخست مجتمع‌های خدماتی رفاهی را دارد

1398051216182299718025284 شیراز
48بازدید

فارس رتبه نخست مجتمع‌های خدماتی رفاهی را دارد

  • ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ – ۲۰:۰۶
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

فارس رتبه نخست مجتمع‌های خدماتی رفاهی را دارد

گروه استان‌ها- رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره به وجود ۸۷۱ مجتمع خدمات رفاهی در کشور گفت: استان فارس در رتبه اول کشور در این زمینه قرار دارد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس، داریوش امانی در آیین بهره‌برداری همزمان از ۴ مجتمع‌ خدماتی رفاهی در استان فارس اظهار داشت: با بهره‌برداری از این ۴ مجتمع خدماتی رفاهی، فارس به رتبه اول کشور در این زیرساخت مهم رسید وآمار کشوری مجتمع‌های بین راهی نیز به ۸۷۱ مجتمع بهره برداری شده ارتقا یافت.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: ۴۹۸ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در حال ساخت است که نقش مهم و حایز اهمیتی در ارایه خدمات به کاربران جاده‌‌ای و ارتقای ایمنی راه های شریانی ترانزیتی و حتی فرعی ایفا می‌کند.

امانی تصریح کرد: استان فارس در چند سال گذشته روندی کاهشی در تصادفات داشته است که پیش بینی می‌شود با بهره‌برداری از این مجتمع‌های خدماتی رفاهی، شاهد ادامه این روند کاهشی در تصادفات باشیم.

۳۸ مجتمع خدماتی رفاهی جدید در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود۱۳ مجتمع خدماتی بین‌راهی در اردبیل راه‌اندازی شدکرمان| ۱۱۰ مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی امام رضا(ع) در کشور احداث می‌شود

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اشاره کرد: در حال رایزنی با سرمایه‌گذاران برای توسعه تیر پارک‌ها و ارایه خدمات مطلوب‌تر به کاربران جاده‌ای هستیم و در این راستا امکانات رفاهی مناسب شامل پارکینگ، خوابگاه، نمازخانه و غیره برای رانندگان نیز فراهم می‌شود و در مواردی که مجتمع وجود ندارد تیرپارک‌ها به صورت مستقل ارایه خدمات می‌کنند.

وی عنوان کرد: مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی نقش مؤثری در رفاه و ایمنی رانندگان و کاربران جاده‌ای دارد که سازمان و به ویژه استان فارس به دلیل طول زیاد راه‌های ترانزیتی ، شریانی و مواصلاتی مجتمع‌های خدماتی رفاهی بیشتری را برای ارائه خدمات مطلوب به بهره‌برداری می‌رساند.

بر اساس این گزارش چهار مجتمع خدماتی رفاهی شایلین با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال در محور سروستان-شیراز، ماهور با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال در محور لار-جهرم، مهر و ماه با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال در محور فیروزآباد-عسلویه و کشاورز با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال در محور مرودشت-سعادتشهر(جاده فتح‌آباد) با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور به صورت همزمان در مجتمع شایلین به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/۴۲۲/ ت

R7533/P/S6,61/CT12

آغاز عملیات اجرایی پروژه مجتمع خدماتی رفاهی فولاد بافت
آغاز عملیات اجرایی پروژه مجتمع خدماتی رفاهی فولاد بافت

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید