اخبار فوری شیراز

کمک ۱۲ میلیارد تومانی خادمان امام رضا(ع) در استان فارس

709387 شیراز
76بازدید

به گزارش خبرگزاری مهر، جابر مهدی‌یار به تشریح فعالیت‌های این کانون در سال گذشته پرداخت و گفت: نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس مانند سایر نقاط کشور در مناسبت‌ها و ایام سال فعالیت‌های مختلفی جهت خدمت به مردم انجام می‌دهد که مجموع هزینه‌های انجام شده در راستای خدمت به مردم در سال گذشته در استان فارس بیش از ۱۲ میلیارد تومان بوده است که به نیابت از امام رضا (ع) در استان انجام شده است.

وی، کمک به آسیب‌دیدگان شیوع کرونا را از مهم‌ترین سرفصل‌های خدمات این کانون‌ها در سطح استان توصیف کرد و افزود: در ابتدای شیوع کرونا که افراد بسیاری از شیوع این ویروس وحشت‌زده بودند، خادمیاران از نخستین گروه‌هایی بودند که به‌منظور تجلیل از زحمات و ایثارگری‌های مدافعان سلامت در بیمارستان‌های درمان کرونا حضور یافتند و با اهدای بسته و غذای تبرکی آستان قدس رضوی و پرچم متبرک امام رئوف روحیه مضاعفی هم به کادر درمان و هم بیماران کرونا بخشیدند.

مهدی‌یار اظهار کرد: در ۳۶ شهرستان استان، ۴۴ بیمارستان با کرونا درگیر بود که در سال گذشته توسط مسئولان کانون‌های خادم یاران سرکشی شده و ۵ هزار غذای تبرکی و ۵ هزار بسته تبرکی و ۵ هزار بسته بهداشتی میان این مراکز توزیع شد و همچنین ۱۴ پرچم متبرک امام رضا (ع) هم در ۱۴ بیمارستان استان به اهتزاز درآمد.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی استان فارس با اشاره به کمک‌های مؤمنانه ماه مبارک رمضان سال گذشته گفت: در لبیک به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص سفره‌های مهربانی و کمک به اقشار آسیب‌پذیر، ۳۵ هزار پرس غذا، ۱۶ هزار و ۵۰۰ سبد ارزاق، ۳۲ هزار بسته بهداشتی و ۸۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در قالب کارت هدیه، قربانی ۶۹ رأس گوسفند و ۵ هزار بسته معیشتی با هزینه ۱۱ میلیارد ریال توزیع شد که از این مبلغ ۵ میلیارد با حمایت آستان قدس رضوی و ۶ میلیارد ریال هم با حمایت خیران محلی تأمین شد.

وی از توزیع ۴۰۰ بسته ارزاق و قربانی ۱۰ گوسفند همزمان با سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) خبر داد و گفت: در جشن عید غدیر هم ۳۰ هزار پرس غذا، یک هزار بسته ارزاق، ۲ هزار بسته بهداشتی، ۲ هزار بسته گوشت گوسفندی، ۳ هزار بسته آجیل و یک هزار بسته شیرینی و گل میان نیازمندان فارس توزیع شد.

مهدی‌یار، راه‌اندای کاروان شادی و اجرای سرود در مجتمع‌های مسکونی را از دیگر برنامه‌های اجرا شده در عید غدیر گذشته اعلام کرد و گفت: در دهه کرامت هم دو کاروان زیر سایه خورشید با حضور خادمین امام رئوف به همراهی خادم یاران رضوی در استان راه‌اندازی شد که به تعدادی از شهرهای استان اعزام شده و در آنجا برنامه‌هایی نظیر سرکشی از خانواده شهدا، سرکشی از بیمارستان‌های درمان کرونا، فراهم‌سازی بخشش و آزادی یک محکوم به قصاص و غیره را اجرا کردند.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی استان فارس اجرای برنامه‌های ماه محرم و صفر را یادآور شد و گفت: در دهه اول و دوم محرم سال گذشته بیش از ۳ هزار پرس غذای نذری و ۵۰۰ بسته ارزاق به‌همت خادم یاران رضوی میان نیازمندان توزیع شد و در اربعین حسینی و دهه آخر صفر هم ۲۰ موکب پذیرایی از عزاداران در نقاط مختلف استان برپا شده و ۱۰ هزار پرس غذا و یک هزار بسته ارزاق میان نیازمندان توزیع شد.

وی، توزیع ۱۵ هزار پرس غذا، ۳۰۰ بسته ارزاق، تهیه ۱۵۰ جهیزیه نوعروسان خانواده‌های کم درآمد را از دیگر فعالیت‌های خادم یاران رضوی در ایام شهادت و ولایت حضرت فاطمه (س) برشمرد و گفت: در دهه فجر، سالروز ولادت امام علی (ع)، عید مبعث، چهارشنبه‌های امام رضایی و غیره ۱۵۰۰ پرس غذا، ۱۳۰۰ بسته ارزاق و ۲۰۰ کارت هدیه تقدیم محرومان شد.

مهدی‌یار همچنین به فعالیت‌های فرهنگی خادم یاران اشاره کرد و گفت: عمده فعالیت‌های فرهنگی خود را بر روی فعالیت‌های قرآنی تمرکز کردیم و در سال گذشته ۸ کرسی تلاوت با حضور اساتید و قاریان بین‌المللی، ملی و استانی در سطح استان برپا کردیم.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی استان فارس همچنین از آموزش ۳ هزار و ۹۷۷ نوآموز قرآنی در مهدالرضای سراسر استان به سبک استاد محسن‌نیا در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ و ۹ هزار و ۱۴۰۰-۱۳۹۹ خبر داد.

وی، تجلیل از پاک بانان زحمتکش شهرداری و کارکنان کمیته امداد در سالروز تأسیس کمیته امداد را از دیگر فعالیت‌های انجام شده این کانون عنوان کرد و گفت: علاوه بر این‌های گروه‌های جهادی خادمیاران در طول سال در مباحث مختلفی اعم از ساخت و تعمیر مسکن محرومان و احداث حمام و سرویس بهداشتی در مناطق محروم فعالیت می‌کنند.

مهدی‌یار گفت: همچنین خادمیاران سلامت استان فارس هم در طول سال در بخش تأمین هزینه‌های دارو، عمل و بیمارستان ۱۵۰ بیمار نیازمند فعالیت کردند.

کد خبر ۵۱۸۴۹۷۸مقاله اصلی

پاسخ دهید