اخبار فوری شیراز

۳۷ نفر داوطلب عضویت در انتخابات شوراهای روستایی گراش فارس شدند

164599349 شیراز
59بازدید

مجید غلام پور روز جمعه با بررسی روند ثبت نام داوطلبان شورای اسلامی روستا اظهار داشت: از این تعداد داوطلب ۳۳ نفر مرد و چهار نفر نیز زن هستند.

فرماندار گراش افزود: بخشداری‌ها و دهیاری‌ها ضمن تلاش برای ایجاد شرایط و تشویق داوطلبان به ثبت‌نام زمینه مشارکت حداکثری مردم را نیز فراهم کنند.

غلام پور همچنین روند ثبت نام از داوطلبان را خوب ارزیابی کرد و گفت: انتخابات در شهرستان گراش در دو شهر گراش و اَرَد و ۱۷ روستا شامل فداغ، خلیلی، لب اشکن، بشیرآباد، پشت پری ، محمد زینا، کنگ و ریشه، فاریابی، تنگ خور، حسین اباد، کسرالدشت و کنار زیارت از توابع بخش مرکزی و آغصه، زینل آباد، میلویه، مهرآباد، چک چک از توابع بخش ارد برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: فرآیند ثبت‌نام نامزدهای شوراهای اسلامی روستایی و عشایر شهرستان گراش همزمان با سراسر کشور از دوشنبه ۱۶ فروردین ماه آغاز و تا یکشنبه ۲۲ همین ماه به مدت هفت روز ادامه دارد.

فرماندار گراش همچنین تصریح کرد:۵۱ نفر برای انتخابات شورای اسلامی شهر از حوزه انتخابیه گراش داوطلب شدند که نسبت به دوره قبل رشد نسبی داشته است.

از این مجموع ۳۷ نفر در شهر گراش و ۱۴ نفر نیز داوطلب حضور در ششمین دوره شورای شهر اَرَد این شهرستان شدند.

غلام‌پور حضور پرشور مردم پای صندوق‌های اخذ رای را زمینه ساز توسعه و پیشرفت کشور دانست و یادآور شد: به دلیل وجود ویروس کرونا، امسال تدابیری اتخاذ شد که ثبت نام‌ها بیشتر به شکل غیرحضوری و مجازی انجام شود.

فرماندار شهرستان گراش گفت: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا و عشایر، ثبت‌نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند و با توجه به شرایط کرونایی متقاضیان بیشتر به روش اینترنتی ثبت نام و از مراجعه حضوری پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی امروزه در اوج عزتمندی و سرافرازی در ابعاد مختلف قرار دارد، گفت: همه ما به عنوان مجریان و عوامل اجرایی باید نسبت به حساسیت و اهمیت بالای انتخابات در شرایط کنونی واقف باشیم و با تمام توان و ظرفیت زمینه لازم برای مشارکت و حضور پرشور مردم در این عرصه مهم را فراهم کنیم.

شهرستان گراش در فاصله ۳۵۹ کیلومتری شیراز قرار دارد.

منبع خبر

پاسخ دهید