اخبار فوری شیراز

تدوین سند راهبردی آب در استان فارس اولویت است

3672917 1 شیراز
22بازدید

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم عزیزی بعد از ظهر شنبه در جلسه انتقال آب خلیج فارس به استان فارس بیان کرد: یکی از مولفه‌هایی که در روند صنعتی شدن استان بایستی مورد توجه باشند تهیه آب مورد نیاز واحدهای صنعتی استان است این در حالی است که با توجه به تأمین آب شرب مورد نیاز مردم در استان فارس در کنار تهیه آب مورد نیاز صنایع از جمله وظایفی است که مدیران و استان بایستی مد نظر قرار دهند.

وی اضافه کرد: یکی از موضوعات اصلی که در عقب ماندگی استان بایستی مورد توجه باشد عقب‌ماندگی موجود در حوزه حمل و نقل ریلی است استان فارس با توجه به ویژگی‌هایی که در حوزه حمل و نقل دارد می‌تواند به عنوان چهار راه ریلی کشور معرفی کرد از این رو بایستی عقب ماندگی موجود در این حوزه نیز برطرف گردد تا شاهد بازگشت فارس به جایگاه اصلی خود در سطح کشور باشیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آزادراه‌ها در سطح استان فارس از جمله مؤلفه‌های حمل و نقل است که بایستی مورد توجه واقع شود و در این حوزه باید اعتبارات لازم به طرح‌های عمرانی جاده استان فارس تخصیص گردد تا شاهد بهبود وضعیت حمل و نقل در سطح استان فارس باشیم.

عزیزی با تاکید بر اینکه روند صنعتی شدن فارس باید با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی باشد، افزود: در موضوع انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس علاوه بر اینکه دولت باید حمایت‌های لازم را انجام دهد بخش خصوصی نیز باید در این اقدام ورود کرده و در همین راستا مجلس نیز با تصویب قوانین مختلف در تلاش است تا راهکارهای مناسبی برای حمایت از این طرح ملی داشته باشد.

او ادامه داد: توجه به مسائل بهداشتی در موضوع انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس باید ملاک عمل باشد و همچنین مسائل زیست محیطی که پس از انتقال آب خلیج فارس به استان فارس ایجاد می‌شود نیز باید مورد توجه برنامه ریزان استان فارس باشد.

به گفته این نمایندگی مجلس آینده اشتغال در استان فارس وابسته به انتقال آب به استان است و اگر این انتقال صورت نگیرد در آینده شاهد تعدیل نیروهای کار از صنایع مختلف خواهیم بود.

کد خبر ۵۱۸۵۶۹۹مقاله اصلی

پاسخ دهید