اخبار فوری شیراز

ثبت نام ۳۶۴۷ داوطلب برای انتخابات شورای روستاها در فارس

61896085 شیراز
58بازدید

سبد احمد احمدی‌زاده بیان کرد: از ابتدای آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا در این استان (دوشنبه ۱۶ فروردین) تا ساعت ۱۸ پنجشنبه نوزدهم، سه هزار و ۴۶۷ نفر اقدام به نام‌نویسی کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری فارس احمدی زاده افزود: از این تعداد سه هزار و۲۳۵ نفر آقا و ۲۳۲ نفر خانم هستند و بیشترین افراد نیز با یک هزار و ۹۴۲ نفر دارای شغل آزاد هستند.

رئیس ستاد انتخابات فارس ادامه داد: سن ۲۵۵ نفر از داوطلبانی که اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند زیر ۳۰ سال و سن ۱۴ نفر نیز ۷۵ سال به بالا بوده است.

احمدی‌زاده اظهار کرد: از لحاظ تحصیلی نیز یک هزار و ۶۵۵ نفر دارای تحصیلات ابتدایی، ۱۶ نفر حوزوی، ۲ نفر دکترا و مابقی نیز دارای مدارک تحصیلی دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس هستند.

او بیان کرد: از مجموع ۲۶۵ نفری که در سه روز نخست اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند ۹۸ نفر مربوط به شهرستان شیراز است که از این میان ۹۰ نفر آقا و هشت نفر از خانم‌ها هستند.

معاون استاندار فارس، استقبال از شیوه غیر حضوری و مکانیزه ثبت نام در این دوره را خوب ارزیابی کرد و گفت: از مجموع کل افرادی که اقدام به نام نویسی کرده‌اند یک هزار و ۱۷۶ نفر به شکل غیر حضوری و بدون مراجعه به بخشداری مراحل ثبت نام خود را انجام داده‌اند.

احمدی‌زاده اضافه کرد: ۱۹۲ نفر از ثبت نام‌های انجام شده نیز مربوط به شهرستان شیراز است که از این تعداد ۱۷۶ نفر آقا و ۱۶ نفر خانم و بیشترین افراد نیز با ۹۹ نفر دارای شغل آزاد هستند.

او ادامه داد: سن ۱۲ نفر از داوطلبانی که اقدام به ثبت نام کرده‌اند زیر ۳۰ سال و سن ۶ نفر نیز بین ۶۶ تا ۷۰ سال بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس ستاد انتخابات فارس افزود: از لحاظ تحصیلی نیز ۳۷ نفر دارای تحصیلات ابتدایی، پنج نفر کارشناسی ارشد، ۲ نفر حوزوی و مابقی نیز دارای سایر مدارک تحصیلی هستند.

۲ هزار و ۲۹۸ روستای فارس واجد برگزاری انتخابات شوراها

احمدی‌زاده، تعداد روستاهای واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای روستایی این استان را ۲ هزار و ۲۹۸ روستا برشمرد و گفت: هشت هزار و ۲۴ نفر در انتخابات پیش رو به عنوان اعضای اصلی و پنج هزار و ۲۷۷ نفر به عنوان اعضای علی البدل شوراهای روستایی استان انتخاب خواهند شد.

او افزود: شوراهای روستایی در روستاهای بالای یک هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت با پنج عضو و روستاهای دارای جمعیت کمتر با سه عضو تشکیل خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: علاوه بر شوراهای روستایی، در ۲۳۰ تیره عشایری در استان فارس نیز انتخابات برگزار خواهد شد.

احمدی‌زاده، از افراد تحصیل کرده، تاثیرگذار و فعال در امور عمرانی و آبادانی روستاها تقاضا کرد که در فرصت باقیمانده (ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۲ فروردین) اقدام به ثبت نام در انتخابات شوراهای روستایی کنند.

به گزارش ایسنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بیست و هشتم خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

انتهای پیام

پاسخ دهید