اخبار فوری شیراز

نیاز حیاتی واحدهای صنعتی فارس به آب؛ پساب فاضلاب‌ها در اختیار نواحی صنعتی قرار گیرد

139507282102512658985064 شیراز
15بازدید

نیاز حیاتی واحدهای صنعتی فارس به آب؛ پساب فاضلاب‌ها در اختیار نواحی صنعتی قرار گیرد

  • ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ – ۱۵:۲۵
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

نیاز حیاتی واحدهای صنعتی فارس به آب؛ پساب فاضلاب‌ها در اختیار نواحی صنعتی قرار گیرد

گروه استان‌ها_ مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بر لزوم تامین آب در نواحی و شهرک‌های صنعتی استان و بازنگری نیاز آبی بخش صنایع و راهکار‌های تامین آب تاکید کرد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، احد فتوحی بعدازظهر امروز در نشست نمک‌زدایی و انتقال آب خلیج فارس به استان با حضور معاون وزیر صمت، اعضای مجمع نمایندگان استان فارس و جمعی از سرمایه‌گذاران و صنعتگران با اشاره بر ضرورت تامین آب مورد نیاز نواحی و شهرک‌های صنعتی استان، اظهار داشت: یکی از اساسی‌ترین زیرساخت شهرک‌های صنعتی مسئله آب است.

وی افزود: شهرک‌های صنعتی فارس از ابتدایی‌ترین نقطه تا ایزدخواست که انتهای فارس است به هزار کیلومتر رسیده که تمامی این نواحی و واحد‌ها آب‌بر هستند و نیاز مبرم به آب دارند و قبلا اعلام کرده بودیم که مجوز را بر اساس نیاز شهرک‌های صنعتی تمدید کنند.

فتوحی از خرید آب از تصفیه‌خانه شیراز برای شهرک صنعتی شیراز خبر داد و گفت: زیرساخت شهرک‌ها مهیاست و عمده مشکلات واحد‌های صنعتی مستقر در شهرک صنعتی کمبود آب است که باید هرچه سریعتر این مشکل برطرف شود تا استان جهش خود را در زمینه صنعت بیش از بیش طی کند.

ادامه بی‌تدبیری‌های دولت برای احیای دریاچه ارومیه/ وزارت نیرو رهاسازی آب ‌را متوقف کردطرح انتقال آب از خلیج فارس زیر ذره‌بین نمایندگان فارس؛ واحدهای صنعتی پای کار بیایندنگرانی از عدم تناسب بین آب رها شده و سطح زیر کشت؛ سومین مرحله رهاسازی از سد درودزن در اردیبهشت ماه آغاز می‌شود

علی بوستانی مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس نیز بیان کرد: در استان فارس بالغ بر یک میلیون و ۱۰۰ هزار مشترک با جمعیتی بالغ بر ۳.۲ دهم میلیون نفر از نعمت آب شرب در شهر و روستا‌ها برخوردار هستند.

وی افزود: متاسفانه روند خشکسالی در استان فارس باعث شده در کشور عمیق‌ترین چاه‌های آب شرب را داشته باشیم که متاسفانه در شهرستان‌های جهرم و لامرد عمق چاه‌ها به بالای ۵۰۰ متر رسیده است.

بوستانی بیان کرد: در منطقه دهنو در استان فارس چاه آب ۶۱۰ متری را حفر کردیم که در اثر بحران خشکسالی طی ۱۱ سال گذشته در حوزه روستایی بیش از ۹ هزار لیتر بر ثانیه و در حوزه شهری بیش از ۷ هزار لیتر بر ثانیه افت فعلی تامین منابع استان بوده که حکایت از شرایط و روند حاد در بحث کمیت و کیفیت دارد.

مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس ادامه داد: در بخش آب، طرح جامع آب شرب روستا‌ها و شهر‌های استان فارس را داریم که کاملا منابع آب استان احصاء شده است که در حوزه فاضلاب بیش از ۶ شهر استان بیش از ۱۴۳ میلیون یورو اعتبار مصوب دارد و ۶ شهر دیگر را از محل اعتبار داخلی تامین کنیم که همه این شهر‌ها در سال ۱۴۰۰ هدفگذاری شده است و این آمادگی را داریم در این شهر‌ها آب مورد نیاز صنعت را از محل پساب‌ها تامین کنیم.

انتهای پیام/۴۲۴/ ع

R7533/P1494/S6,61/CT11

طرح انتقال آب از خلیج فارس زیر ذره‌بین نمایندگان فارس؛ واحدهای صنعتی پای کار بیایند
طرح انتقال آب از خلیج فارس زیر ذره‌بین نمایندگان فارس؛ واحدهای صنعتی پای کار بیایند

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید