اخبار فوری شیراز

کیلان استان تهران با زلزله ۳.۱ لرزید/ثبت بزرگترین زمینلرزه در خراسان رضوی

61729029 شیراز
56بازدید

به گزارش ایسنا، در پنج شنبه ۱۹ فروردین در کیلان استان تهران زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ به فاصله ۱۵ کیلومتری ابسرد و ۲۷ کیلومتری دماوند و ۸۱ کیلومتری استان تهران رخ داد.

به گفته دکتر علی بیت اللهی، رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، امتداد شرقی گسل‌های "قصرفیروزه" و "سرخه حصار" در محدوده روستای "مقانک" در مجاورت رومرکز این زلزله امتداد دارد.

علاوه بر آن شادمهر استان خراسان رضوی با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۷ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید. جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۱۴ فروردین

در میداود استان خوزستان زلزله ۲.۵ رخ داد.

یکشنبه ۱۵ فروردین

در ازگله استان کرمانشاه زلزله ۲.۷ و در یاسوج استان کهگیلویه وبویراحمد زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.

دوشنبه ۱۶ فروردین

در ساغند استان یزد زلزله ۲.۹ و در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۹ رخ داد.

سه شنبه ۱۷ فروردین

در لالی استان خوزستان زلزله ۲.۵، در کشکوئیه استان کرمان زلزله ۲.۶، در اسالم استان گیلان زلزله ۲.۶، در استان قم زلزله ۲.۶، در سیه چشمه استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۶، در ارسنجان استان فارس زلزله ۲.۵، در چناره استان کردستان زلزله ۲.۶ و در شهداد استان کرمان زلزله ۲.۷ گزارش شد.

شادمهر استان خراسان رضوی با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۷ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۹ کیلومتری شادمهر، ۱۵ کیلومتری تربت حیدریه و ۲۵ کیلومتری بایک این استان بوده است.

چهارشنبه ۱۸ فروردین

در آب بخش استان بوشهر زلزله ۲.۹، در زهان استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۶، در شادمهر استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵، در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۵ و در سرپل ذهاب استان کرمانشاه دو زلزله ۲.۵ رخ داد.

پنج شنبه ۱۹ فروردین

کیلان استان تهران زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۱ کیلومتری را تجربه کرد که کانون آن در ۱۰ کیلومتری کیلان، ۱۴ کیلومتری آبسرد و ۲۶ کیلومتری دماوند این استان گزارش شد.

در حاجی آباد استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۵، در فاریاب استان کرمان زلزله ۲.۹، در سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۶ و در قائن استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.

در خنج استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۶ کیلومتری زمین به ثبت رسید که رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۲۱ کیلومتری خنج، ۲۳ کیلومتری ارد و ۳۳ کیلومتری بیرم این استان گزارش شد.

جمعه ۲۰ فروردین

در باسمنج استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۸، در شیراز استان فارس زلزله ۲.۶ و در سالند استان خوزستان زلزله ۲.۵ رخ داد.

در دهرم استان فارس زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۲۱ کیلومتری به ثبت رسید و کانون رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۲۰ کیلومتری دهرم، ۳۸ کیلومتری فراشبند استان فارس و ۳۵ کیلومتری شنبه استان بوشهر گزارش شد.

مسجد سلیمان استان خورستان زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۵ کیلومتری را تجربه کرد که کانون آن در ۱۰ کیلومتری مسجد سلیمان،۲۳ کیلومتری قلعه خواجه و ۳۹ کیلومتری لالی این استان بوده است.

انتهای پیام

پاسخ دهید