اخبار فوری شیراز

دانشگاه علوم پزشکی شیراز: بیمارستان‌ها باید بیمار کرونایی را بپذیرند

b23195b713b49ccc554ba864dcaf16cfd5c95549da58e251248ecaa375d717a9539b0154381ed10defe6600eda3a1169 شیراز
60بازدید

دکتر اورنگ ایلامی یکشنبه با تاکید بر این که تمام مراکز درمانی و بیمارستان های دولتی و خصوصی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز موظف به پذیرش بیماران تنفسی هستند، گفت: هیچ بیمارستانی حق ندارد بیماران مشکوک به کرونا را نپذیرد و یا به دیگر مراکز و بیمارستان ها ارجاع دهد.

او اضافه کرد:دستورالعمل ساماندهی بیماران کرونایی و غیرکرونایی به تمام مراکز درمانی زیرمجموعه دانشگاه ابلاغ شده و کارشناسان و مدیران ارشد معاونت درمان دانشگاه بر نحوه اجرای آن نظارت دارند.

وی با قدردانی از تلاش و همراهی مجموعه بیمارستان مرکزی شیراز و مراکز درمانی و بیمارستان های دولتی و خصوصی استان در دوران پاندمی کووید ۱۹ از مسوولان مراکز درمانی و بیمارستان های فارس خواست تا با برنامه ریزی و هماهنگی های لازم، روند پذیرش بیماران مشکوک به کرونا را بهبود بخشند.

ایلامی با بیان اینکه در صورتی که یک بیمارستان با کمبود تخت مواجه باشد، مرکز مدیریت و پایش اقدامات درمانی دانشگاه، بیمار کرونای نیازمند بستری را به نزدیکترین بیمارستان هدایت می کند، ادامه داد: با برنامه ریزی و همراهی مراکز درمانی استان، تا کنون موردی از عدم پذیرش بیماران کرونا گزارش نشده است.

استمرار بازدید های سَرزده و شبانه از بیمارستان ها و مراکز درمانی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین در بازدید از بخش های اختصاصی بیماران کرونا در بیمارستان های کوثر و دنا با بررسی روند پذیرش و درمان بیماران مشکوک و مبتلا به کووید ۱۹، نحوه ارایه خدمات درمانی به بیماران را ارزیابی کرد.

ایلامی گفت: با توجه به بحران همه گیری کرونا و شروع موج چهارم در استان، مراکز درمانی و بیمارستان ها با ایجاد بخش های موقت و جداگانه‌ با کارکنان و حفاظت فردی مجزا، خدمات درمانی لازم را به این بیمارن ارایه می دهند.

وی با اعلام حمایت مجموعه معاونت درمان دانشگاه از این مراکز درمانی، اضافه کرد: نحوه خدمات رسانی به بیماران کرونایی و غیر کرونایی در بیمارستان‌های زیر مجموعه این دانشگاه به طور مستمر مورد پایش و ارزیابی قرار می‌گیرند.

ایلامی روند خدمت رسانی به بیماران را در این مراکز درمانی مطلوب عنوان و از تلاش تیم مدیریت و کارکنان این بیمارستان ها قدردانی کرد.

این مقام مسول در دانشگاه نسبت به روند صعودی موارد ابتلا و بستری در استان هشدار داد و با توجه به چرخش گونه جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی در استان که با شدت سرایت و ابتلای بالاتری همراه است، لزوم رعایت نکات بهداشتی به ویژه استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی، پرهیز از دورهمی های خانوادگی را مورد تاکید قرار داد.

منبع خبر

پاسخ دهید