اخبار فوری شیراز

سیاست یک بام و دو هوا؛ بسیاری از ادارات استان فارس دورکاری دو سوم کارکنان را اجرا نمی‌کنند

5550491 شیراز
62بازدید

به گزارش خبرآنلاین ازفارس : محدودیت‌های قرمز کرونایی از ۲۱ فرودین ماه سال جاری به مدت ۱۰ روز در بسیاری از استان‌های کشور از جمله استان فارس در حالی اعمال می‌شود که به جرات می‌توان گفت پیکره کشور در تب بی‌تدبیری می‌سوزد و از شدت وخامت اوضاع تمام کشور رنگ خون به خود گرفته است.

بسیاری از استان‌های کشور به لحاظ شدت شیوع کرونا و آمار بالای تعداد مبتلایان و قربانیان در وضعیت هشدار قرار گرفته است و تعداد آمار مبتلایان و قربانیان ناشی از کووید۱۹ از شکل پلکانی به آسانسوری تغییر وضعیت داده است و موج چهارم این بیماری به لطف مدیریت از هم گسیخته ستاد ملی مقابله با کرونا در ایام نوروز، کشور را به چالش کشیده است.

در این شرایط بحرانی که هر روز شاهد میزان رشد ابتلا و مرگ هموطنانمان به بیماری کووید ۱۹ هستیم، دورکاری دو سوم کارکنان دستگاه‌های اجرایی و اداری همچنین تشدید پروتکل‌ها بارها از سوی مسئولان بهداشت و درمان مطرح شده و می‌شود.

اما براساس تحقیقات و گزارش شیراز بسیاری از مدیران دستگاه‌های دولتی در استان فارس خود را ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دورکاری دوسوم از پرسنل خود نمی‌دانند و عدم حضور کارکنان را برابر با ضرر و زیان دستگاه‌های خود می‌دانند و همین‌ مسئله سبب شده که اصل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نهایت بر دوش مردم و بخش خصوصی و اصناف سنگینی کند.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که تنها بخش خصوصی و اصناف خود را ملزم به رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌دانند که درصورت عدم رعایت این پروتکل‌های بهداشتی این واحدهای صنفی پلمب می‌شوند این درحالی است که دستگاه‌های دولتی با اهمال کاری خود در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نه جان مردم برایشان کوچکترین اهمیتی دارد و نه خود را موظف به تمکین از دستور لعمل‌های ستاد مقابله با کرونا می‌دانند.

هر چند در ستاد استانی مقابله با کرونا که روز پنجشنبه برگزار شد بر همکاری تمامی دستگاه‌ها و اجرای پروتکل‌ها تاکید شد اما مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که مدیران این دستگاه‌های دولتی بر مبنای سلیقه تشخیص می‌دهند که دورکاری پرسنل انجام شود یا خیر؟

سوال بسیاری از مردم اینجاست که چرا دولت با وجود وخامت اوضاع شیوع کووید ۱۹در سطح کشور در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستور العمل‌های ستاد مقابله با کرونا، سیاست " یک بام و دو هوا " را بین دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی و اصناف خواسته
یا ناخواسته دنبال می‌کند؟!

آن هم در شرایطی که بخش خصوصی برای بهبود وضعیت کشور با مشکلات سنگینی دست و پنجه نرم‌ می‌کند و در این شرایط بحرانی نیز مدیریت بخش قابل توجهی از اقتصاد کشور را به دوش می‌کشد در حالی که بسیاری از مدیران دستگاه‌های دولتی با عدم رعایت دورکاری دوسوم کارکنان خود پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کووید ۱۹ را به سخره می‌گیرند و سلامتی و جان عده زیادی از مردم را به خطر می‌اندازند.

در همین رابطه طی تحقیق یکی از این دستگاه‌های دولتی شیراز در شرایط بحرانی شیوع گسترده کرونا با هدف صفر کردن اعتبارات و بودجه جاری و همچنین تکمیل ارزیابی شاخص‌های اختصاصی یک ساله از دادن دورکاری به پرسنل خود طفره می روند که جای بسی شگفتی است.

مصداق دیگر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دستگاه‌های دولتی به گفته برخی از کارکنان یکی از ادارات وابسته به شرکت نفت در استان فارس تا حدودی پروتکل‌های بهداشتی در آن رعایت می‌شود اما خبری از دورکاری دو سوم کارکنان نیست و به گفته این‌ پرسنل این‌ مسئله بستگی به نظر رئیس هر اداره دارد.

۴۸

کد خبر ۱۵۰۳۷۴۲منبع

پاسخ دهید