اخبار فوری شیراز

شهید شاخص هنرمندان فارس در سال ۱۴۰۰ معرفی شد

bc16547f65613f07ec7deb9ae9c880766cc9ef7c4d5eab47139e0ce7aeae0be541401aa515933167b8312903f7b5a85f شیراز
74بازدید

به گزارش ایرنا، همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، آیین عطر افشانی گلزار شهدا و تجلیل از شهید حسین فهیمی، شاخص هنرمندان استان فارس در سال ۱۴۰۰ امروز ۲۲ فروردین‌ماه در شیراز برگزار شد.

سیدحمید رضا اسدزاده، همرزم و دوست صمیمی شهید فهیمی در حاشیه این مراسم گفت: شهید فهیمی طی سال‌های ۶۱ تا ۶۵ در جبهه حضور داشت که ابتدا در بخش تبلیغات کارهایی از قبیل خطاطی، سمعی و بصری و خبری انجام می‌داد و بعد از آن در کسوت معاون توپخانه لشکر ۱۹ فجر فعالیت کرد.

وی با یادآوری اینکه شهید فهیمی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهیدان فهیمی مسجد علی‌بن ابیطالب(ع) واقع در فلکه فرودگاه شیراز هم بود، گفت: در عملیات کربلای ۵ در حالی که شهید فهیمی مشغول وضو گرفتن بود، گلوله توپی در کنارش به زمین خورد و موجب شد تا نیمی از بدنش را از دست دهد.

اسدزاده با بیان اینکه شهید فهیمی دست و پای راست را نداشت و تنها با دست و پای چپ فعالیت می‌کرد و جانباز ۷۰ درصد بود، گفت: با وجودی که آن شهید سعید دست راستش را از دست داده بود، خطاطی را با دست چپ شروع کرد و دقیقاً به‌همان زیبایی خطاطی می‌کرد.

همرزم شهید فهیمی اظهار کرد: بعد از جنگ شهید فهیمی دو مرحله کاندید نمایندگی مجلس شد و بعد از آن کانون فرهنگی ـ هنری مصور را برای تولید مستند و کارهای محیط زیست در چهار راه گمرک شیراز راه‌اندازی کرد و همزمان هم در دانشگاه سوره به تدریس رشته هنر و سینما انجام می‌داد و کم کم از شیراز رفت و مقیم تهران شد و در آنجا هم همچنان فعالیت‌های خود را گسترش داد.

وی با بیان اینکه شهید فهیمی حتی در مرحله‌ای کارخانه تولید ملامین هم راه‌اندازی کرد، گفت: با وجودی که این شهید سعید نصف بدن نداشت اما هیچ‌گاه محتاج کسی نبود و روزی ۱۶ تا ۱۷ ساعت کار می‌کرد و انسانی نبود که بر روی زمین بنشیند تا دیگران کارهایش را انجام دهند بنابراین برای همه ما الگو و اسوه تلاش بود.

اسدزاده ادامه داد: شهید فهیمی هیچ‌گاه به کسی امر و نهی نمی‌کرد که چه کاری برایش انجام دهد یا ندهد بلکه خودش همه کارها را انجام می‌داد. بسیار مهربان و متین بود و عصبانی نمی‌شد و آن‌قدر خوب بود که هر کسی اگر تنها یک بار با او ملاقات می‌کرد، مجذوبش می‌شد.

وی با بیان اینکه آن شهید سعید تکیه‌گاه بسیار خوبی برای مسجدی‌ها و بسیجیان بود، گفت: مخصوصاً برای من که هم‌مسجدی، هم‌رزم و دوست سالیان دورش بودم، مشوق، راهنما و دلسوز خوبی بود و همواره بر سعی و تلاش و کوشش سفارش می‌کرد.

شهید فهیمی در آذرماه سال ۹۵ به فوز عظیم شهادت دست یافت.

منبع خبر

پاسخ دهید