اخبار فوری شیراز

شهید هنرمندشاخص سال فارس معرفی شد/ همفکری دستگاه های فرهنگی استان

3097149 شیراز
69بازدید

عبدالرضا قیصری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: هفته هنر انقلاب اسلامی هر سال مصادف با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی در بیستم فروردین ماه آغاز می‌شود که در سال ۱۴۰۰ هفته هنر انقلاب اسلامی دو روز زودتر و در تاریخ هجدهم فروردین ماه لغایت بیست و پنجم فروردین ماه برگزار شده است.

وی اضافه کرد: اولین رویدادی که در هفته هنر انقلاب اسلامی ایران برگزار شد نشست دستگاه‌های متولی حوزه فرهنگ در استان فارس بود که با حضور مسئولان فرهنگی استان برگزار شد.

قیصری افزود: از جمله ویژگی‌های هفته هنر انقلاب اسلامی می‌توان به همفکری تمامی دستگاه‌های متولی حوزه فرهنگ اشاره کرد و ستاد استانی این هفته نیز به ریاست استاندار فارس و دبیری حوزه هنری و بسیج هنرمندان برگزار شده است.

معاون حوزه هنری استان فارس ادامه داد: در راستای گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی ۵۰ برنامه شاخص برای استان فارس تدوین شده و ۳۰۰ برنامه عمومی نیز در این هفته اجرایی خواهد شد این در حالیست که با توجه به شیوع کرونا و عدم اجرای برخی از برنامه‌ها، برنامه‌های عمومی هفته انقلاب در طول سال نیز برگزار می‌شوند.

او افزود: از جمله برنامه‌هایی که در هفته هنر انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ تا کنون به آن پرداخته شده است رونمایی از پوستر هفته هنر انقلاب و معرفی شهید شاخص هنرمند سال ۱۴۰۰ بوده که شهید فهیمی شهید شاخص سال ۱۴۰۰ است.

به گفته این مقام مسئول شهید هنرمند شاخص سال ۱۳۹۹ شهید حاج شیرعلی سلطانی بوده و کتاب خانوم ماه نیز که امسال معرفی شده برگرفته از زندگی همسر شهید سلطانی است.

کد خبر ۵۱۸۶۳۰۸مقاله اصلی

پاسخ دهید