اخبار فوری شیراز

وضعیت فوق بحرانی در استان فارس؛ ویروس غالب انگلیسی است

1400012208041330922550034 شیراز
71بازدید

وضعیت فوق بحرانی در استان فارس؛ ویروس غالب انگلیسی است

  • ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ – ۱۰:۴۲
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

وضعیت فوق بحرانی در استان فارس؛ ویروس غالب انگلیسی است

گروه استانها – براساس آنچه تا صبح امروز در اپلیکیشن ماسک امروز ثبت شده تنها ۹ شهر در وضعیت نارنجی است و مابقی به رنگ قرمز درآمدند.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، براساس آنچه تا صبح امروز در اپلیکیشن ماسک امروز ثبت شده شمار شهرهای قرمز و نارنجی استان فارس افزایش یافته و نگاهی به نقشه استان نشان می‌دهد که رنگ استان یکدست قرمز شده است.

بر این اساس تنها شهرهای لامرد، مهر، قیروکارزین، استهبان، نی‌ریز، بختگان، بوانات، پاسارگاد و رستم در وضعیت نارنجی هستند و مابقی شهرستان‌های فارس قرمز است که وضعیت فوق بحران را در استان نشان می‌دهد.

این وضعیت منجر به تشکیل فوق‌العاده جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در روز پنجشنبه و دستوراتی را برای کنترل بیشتر بیماری از سوی استاندار مطرح شد که از جمله آنها تشدید محدودیت‌ها و کاهش ساعت فعالیت حمل‌ونقل عمومی است.

بر این اساس حمل‌ونقل عمومی در کلانشهر شیراز که به تایید بسیاری از کارشناسان سهم بیش از ۲۶ درصد در انتقال بیماری دارد تا ساعت ۱۵ بعدازظهر فعال است و مترو نیز از روز گذشته تعطیل شده است.

همچنین همه مشاغل به جز مشاغل گروه یک نیز در استان فارس تعطیل اعلام شده و بسیاری از کاسبان به راه‌های فروش مجازی و آنلاین روی آورده‌اند.

به گفته عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سوش غالب بیماری در این موج از نوع انگلیسی است که همین امر هم بر شدت وخامت اوضاع افزوده است.

اردبیل وارد وضعیت فوق بحرانی کرونا شده است؛ مراکز درمانی استان با فشار مضاعفی مواجه‌اندمحدودیت‌های کرونایی در ۳ شهرستان استان سمنان تشدید می‌شود؛ شاهرود همچنان فوق بحرانی استوضعیت فوق بحرانی «کرونا» در لرستان؛ ۴ شهرستان تعطیل شد

همین وضعیت و وخامت اوضاع در منطقه جنوب فارس سبب شده که روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان درخواست تعطیلی ۲ هفته‌ای را مطرح کنند. در حال حاضر طبق تایید دانشکده علوم پزشکی لارستان ۸ نقطه از این منطقه در وضعیت فوق قرمز قرار دارند.

براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مجموع از ابتدا تاکنون ۲۱۱ هزار و ۲۳۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است که این رقم نسبت به هفته گذشته حدود ۱۳ هزار نفر بیشتر شده که در طول مدت شیوع بیماری کرونا رقم بی‌سابقه‌ای است.

همچنین هم اکنون ۲ هزار و ۹۹ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۲۴۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU و مراقبت‌های ویژه درمانی قرار دارند که این امر نیز نسبت به هفته گذشته افزایش بیش از ۲ برابری را نشان می‌دهد.

در این میان تعداد فوتی‌های استان فارس به یکباره از تک رقمی به دو رقمی افزایش یافته که به شکل تصاعدی بالا می‌رود و روز گذشته به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۴۵ نفر فوت شدند.

همتی همچنین با اشاره به افزایش روزافزون بیماران نیازمند بستری در طی روزهای اخیر و با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های علی اصغر، شهید فقیهی و همچنین در آستانه تکمیل قرار گرفتن بیمارستان‌های پشتیبان از برنامه‌ریزی برای افزایش تخت در بیمارستان‌های دولتی، راه‌اندازی بیمارستان پشتیبان با ظرفیت ۱۰۰ تخت و همچنین همکاری بیمارستان‌های خصوصی برای پذیرش بیمار کووید۱۹ خبر داد.

براساس این گزارش در حال حاضر هیچ‌کدام از شهرهای استان وضعیت عادی نداشته و رنگ‌بندی شهرها نیز از وضعیت زرد به نارنجی و از وضعیت نارنجی به قرمز به صورت روزانه در حال تغییر است که باید جدی گرفته شود.

14000122093343306225506310 شیراز

14000122093436353225506710 شیراز

انتهای پیام/۴۲۴/ ع

R7533/P1494/S6,61/CT7منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید