اخبار فوری شیراز

۵۲ درصد مصوبات کارگروه رفع موانع تولید فارس اجرایی شد

3310546 شیراز
65بازدید

به گزارش خبرگزاری مهر، عنایت الله رحیمی در نخستین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید سال ۱۴۰۰، اضافه کرد: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی ها طبیعتاً باید این کارگروه فعالیتی مؤثرتر از گذشته داشته باشد.

وی با بیان اینکه از سال ۹۴ تاکنون ۳۸۷ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار شده است، اضافه کرد: در این جلسات مشکلات ۲ هزار و ۳۲۶ واحد صنعتی بررسی شده و تعداد مصوبات جلسات مذکور نیز ۳ هزار ۲۶۳ مورد بوده است که تاکنون ۵۲ درصد از آنها اجرایی شده و ۲۱ درصد نیز در دست اقدام است.

رحیمی در ادامه بر لزوم تلاش بیشتر برای به اجرایی شدن ۲۴ درصد باقی مانده این مصوبات تاکید کرد.

استاندار فارس با اشاره به نوع مشکلات واحدهای تولیدی فارس یادآور شد: از مجموع تصمیمات گرفته شده در کارگروه تسهیل و رفع موانه تولید ۴۲ درصد مربوط به مسائل بانکی، ۷ درصد مربوط به مسائل مالیاتی، ۵ درصد مربوط به امور تأمین اجتماعی و ۴۶ درصد در خصوص دستگاه‌های خدمات رسان بوده است.

رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس، یادآور شد: بعضی از مشکلات واحدهای تولیدی حقوقی و قانونی است که نیاز به اصلاح قانون دارد و بعضی دیگر مربوط به بخشنامه‌ها آئین نامه‌ها شیوه نامه هاست که در هیئت دولت قابل اصلاح است.

رحیمی در ادامه افزود: کارگروه رفع موانع تولید در استان فارس کوشیده است با برقراری ارتباط مؤثر با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی پیشنهادات لازم برای اصلاح چنین قوانینی را ارائه دهد.

وی افزود: اگر این مشکلات مربوط به بخشنامه‌ها و آئین نامه‌ها و شیوه نامه‌ها باشد پیگیری از طریق هیئت دولت معاونین رئیس‌جمهور و وزرا جهت رفع آن موانع انجام می‌شود.

استاندار فارس با بیان اینکه بعضی از مشکلات واحدهای تولیدی با اختیاراتی که به استان و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تفویض شده قابل حل است، ابراز کرد: راه اندازی کارگروه خبرگان بانکی به عنوان زیر مجموعه کارگروه تسهیل یکی از این موارد است.

وی در خصوص کارکرد کارگروه خبرگان بانکی گفت: تصمیمات این کارگروه فصل الخطاب اختلافات میان مشتریان و بانک‌ها است.

رحیمی با اشاره به اینکه در این جلسه مشکلات ۷ واحد تولیدی مورد برسی قرار گرفته است، اضافه کرد: تلاش کرده‌ایم تصمیمات اتخاذ شده در یک تا دو هفته آینده به نتیجه برسد تا شاهد رفع مشکلات این واحدها باشیم.

کد خبر ۵۱۸۶۴۲۴مقاله اصلی

پاسخ دهید