اخبار فوری شیراز

جزئیات تمدید محدودیت‌های کرونایی در استان فارس

78بازدید

.
شیراز

به گزارش اول فارس از شیراز، عبدالرضا قاسمپور به تشریح مصوبات آخرین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس پرداخت و بیان کرد: این محدودیت‌ها در بخش‌های مختلف صنفی، تردد خودرویی، آموزش، دور کاری ادارت، مراسمات و برنامه‌های فرهنگی اجرایی می‌شود.

او افزود: تشدید نظارت‌ها و راه‌های ارتباطی مردم و رسانه‌ها با ستاد استانی و نهاد‌های نظارتی نیز در آخرین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس از طریق سامانه‌های ١٣٧ حمل و نقل شهرداری، ١١١ و سامد استانداری، ١٩٠ دانشگاه علوم پزشکی، ١٣۵ تعزیزات، ١٢۴ صمت و ١١٠ نیروی انتظامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به مصوبه دیگر این جلسه اشاره و ادامه داد: بانک‌ها و دستگاه‌های اقتصادی در شرایط موج چهارم کرونا با توجه به همکاری اصناف و تعطیلی مشاغل گروه‌های دو، سه و چهار از هرگونه اقدام اجرایی علیه اصناف و بنگاه‌های اقتصادی خودداری کنند.

قاسمپور همچنین تشدید برخورد با برپاکنندگان مراسم ختم و عروسی و سایر تجمعات، کنترل مسافران خارجی و قرنطینه کرونا مثبت‌ها و کاهش ساعت فعالیت برخی مشاغل از روز شنبه ۴ اردیبهشت ماه را از دیگر مصوبات این جلسه عنوان کرد.

او تصریح کرد: محدودیت‌های دو هفته گذشته تاکنون اثرگذار بوده و آمار مراجعین به مراکز درمان و بهداشتی استان با روند کاهشی مواجه شده، اما همچنان آمار بستری‌ها بالاست و ضریب اشغال تخت‌های عادی کرونایی بیش از ٩٠ درصد و تخت‌های ویژه بیش از ٧٠ درصد است.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه خوشبختانه درصد مثبت شدن تست‌ها به حدود ٣٠ درصد رسیده است، یادآور شد: در حال حاضر ٢۶ شهرستان استان در وضعیت قرمز، ٨ شهرستان در وضعیت نارنجی و دو شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

قاسمپور همچنین تاکید کرد که تجمع مقابل واحد صنفی مجاز فعالیت که در گروه یک مشاغل قرار دارند در صورت عدم رعایت منجر به تعطیلی آن واحد خواهد شد.

او همچنین تصریح کرد: آمار تردد خودرو‌ها در استان بالاست و روزانه بیش از ۵ هزار خودرو در سطح شهر‌ها تردد می‌کنند.

منبع خبر

پاسخ دهید