اخبار فوری شیراز

سرعت واکسیناسیون کرونا در فارس افزایش می‌یابد

61907369 شیراز
28بازدید

مهرزاد لطفی شنبه ۴ اردیبهشت در سیصد و هشتمین نشست دانشگاهی ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ با اشاره به پیشرو بودن این دانشگاه در انجام واکسیناسیون، بر افزایش نوبت کاری تیم‌های واکسیناسیون و افزایش پایگاه‌های افزایش واکسیناسیون برای گسترش این فرآیند تاکید کرد.

او ادامه داد: از جمله راهکارهای مهم تامین سلامت شهروندان برای مقابله با کروناویروس پس از رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ تزریق واکسن علیه این بیماری است که دانشگاه علوم پزشکی شیراز با جدیت در حال انجام این امر است و برای افزایش پایگاه‌های انجام واکسیناسیون در راستای واکسیناسیون عمومی نیز پیش بینی‌های لازم انجام گرفت.

لطفی اظهار کرد: مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به صورت شبانه روزی در حال پیگیری با وزارت بهداشت برای تامین واکسن علیه کووید۱۹ هستیم که پس از ورود به استان، بدون وقفه به گروه‌های هدف تزریق می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین در این نشست ضمن بررسی آمار نمونه‌های آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

لطفی همچنین انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ ساعته و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ را ارزیابی کرد.

انتهای پیام

پاسخ دهید