اخبار فوری شیراز

مدیران فارس واکسن نزده‌اند/برخی از محدودیت‌ها تمکین نمی‌کنند

61843690 2 شیراز
106بازدید

عبدالرضا قاسمپور در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه همچنان بیمارستان‌های استان فارس از بیماران کرونایی اشباع است، گفت: عده‌ای متاسفانه از قوانین پیش‌بینی شده در منع تردد خودرویی به شهرهای قرمز و نارنجی تکمین نمی‌کنند اما در عین حال تعدادی از خودروهای متخلف در مبادی ورودی شهرها عودت داده و یا در درون شهر جریمه می‌شوند.

او از افزایش درصد مثبت شدن تست‌های کرونا در استان به ٣٩ درصد طی آخرین گزارش‌ها خبر داد و گفت: به گفته سخنگوی ملی بیماری کرونا، فارس جزو ۵ استان برتر در رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار دارد اما با همین وضعیت هم نسبت به گذشته رعایت پروتکل‌ها در این استان ضعیف تر شده و در این راستا نظارت‌ها تشدید شده و نیاز است که مردم هم بیشتر رعایت کنند.

جانشین استاندار در ستاد مدیریت کرونای فارس خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۹ بیمار جدید در بیمارستان‌های استان پذیرش شده و در مجموع ٢ هزار و ۶٠۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان تحت درمان قرار دارند.

قاسمپور، درصد فعلی اشغال تخت‌های عادی کرونایی را ٩۵ و تخت‌های ویژه را ٧٣ درصد اعلام کرد از فوت ٣٢ هم استانی طی ٢۴ ساعت گذشته در فارس خبر داد.

او به محدودیت‌های منع تردد در ورودی شهرستان‌های استان هم اشاره و با بیان اینکه روزانه بیش از ۵ هزار مورد جریمه برای خودروهای متخلف صادر می‌شود، گفت: نیروی انتظامی با قوت کار خود را انجام می‌دهد و ضرورت دارد که مردم با تردد غیر ضرور به خود ضرر نزنند تا متوجه آسیب مالی نشوند.

پارک‌ها در ندارند مردم رعایت کنند

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همچنین در خصوص استفاده مردم از پارک‌ها در شرایط بد کرونایی در کلانشهر شیراز گفت: شهرداری‌ سرویس بهداشتی، شهربازی، کافی شاپ‌ها و … در پارک‌ها را تعطیل کرده اما پارک‌ها در ندارند و خود مردم باید از ورود به پارک‌ها اجتناب کنند.

معاون استانداری فارس همچنین اعلام کرد که احتمالا از روز دوشنبه ۶ اردیبهشت واکسیناسیون ٨٠ سال به بالا در فارس آغاز می‌شود.

انتهای پیام

پاسخ دهید