اخبار فوری شیراز

روزهای پایانی پیک چهارم در استان فارس؛پروتکل‌های مربوط به انتخابات اعلام می‌شود

1400020312142456122618894 شیراز
38بازدید

روزهای پایانی پیک چهارم در استان فارس؛پروتکل‌های مربوط به انتخابات اعلام می‌شود

  • ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ – ۱۶:۲۲
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

روزهای پایانی پیک چهارم در استان فارس؛پروتکل‌های مربوط به انتخابات اعلام می‌شود

گروه استانها – روند نزولی تعداد آمار بستری‌ها سبب شده که پایان پیک چهارم در استان فارس رقم بخورد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، موج چهارم شیوع کرونا در استان فارس سراشیبی سقوط قرار گرفته که البته این موضوع به معنای پایان کرونا نیست و همچنان نخستین توصیه متخصصان و بهترین روش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

براساس آخرین رنگ‌بندی که نرم‌افزار ماسک از وضعیت شهرستان‌ها ارائه داده تغییر رنگ در استان فارس محسوس بوده است. در حال حاضر شهرستان‌های بوانات، پاسارگاد، سروستان، زرین‌دشت، فراشبند، رستم، گراش و خنج به رنگ زرد و کم خطر هستند و دیگر شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی یا با خطر متوسط قرار دارند.

عبدالرضا قاسم‌پور، جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا در گفت‌وگو با تسنیم از روزهای پایانی پیک چهارم خبر داد و اعلام کرد که وضعیت این موج با توجه به اینکه آمار موجود صعودی نیست در پایان قرار گرفته است.

ضریب اشغال تخت‌ها به ۵۰ درصد رسید

با این وجود آمار جان‌باختگان در استان فارس یک روند الاکلنگی را طی می‌کند در حالی روز گذشته پس از مدت‌ها آمار تک رقمی شد که امروز دوباره آمار فوتی‌ها از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۱۴ نفر ذکر شده است.

قاسم‌پور نوسان در آمار مربوط به فوتی‌ها را مربوط به روزهای اوج پیک چهارم می‌داند و ملاک در اعلام وضعیت را تعداد بستری‌ها می‌داند که این موضوع نیز نسبت به هفته گذشته در استان فارس تقریبا نصف شده است.

روز بدون فوتی کرونا در کردستان/کرونا آسیب‌های اقتصادی به دنبال داشتروند نزولی ابتلا به کرونا در لرستان؛ وضعیت تمامی شهرستان‌ها نارنجی شدزنگ خطر گسترش شیوع کرونا در سمنان به صدا درآمد

به گفته وی در حال حاضر ضریب اشغال تخت‌های استان فارس به ۵۰ درصد رسیده که نشان‌گر کاهش تعداد بستری‌ها و گذر از روزهای اوج پیک چهارم است.

نوسان تعداد فوتی‌ها در استان فارس

براساس آمار دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۷۲ هزار و ۳۴۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده که از این تعداد هزار و ۴۱۶ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گفته عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۲۴۵ بیمار نیز به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU قرار دارند.

با اینکه پیک چهارم به پایان خود رسیده اما معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنان بر پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی تاکید دارد. به گفته وی رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی موجب افزایش این بیماری می‌شود بنابراین رعایت پروتکل‌ها همچنان الزامی است.

بررسی پروتکل‌های انتخاباتی در استان فارس

قاسم‌پور نیز در این زمینه به تسنیم گفت: با توجه به شلوغی دوباره شهر و آزاد شدن ترددها بر رعایت پروتکل‌ها همچنان تاکید می‌شود به ویژه اینکه انتخابات نیز در پیش است و احتمال برگزاری تجمعات انتخاباتی هم وجود دارد.

به گفته جانشین استاندار فارس در ستاد استانی کرونا پروتکل‌های مربوط به انتخابات در استان فارس در جلسه فردا بررسی واطلاع‌رسانی می‌شود.

با وجود کاهش بیماری و بهبود نسبی شرایط اما هنوز باید مراقبت‌های بهداشتی را انجام داد.مسئولان و متولیان بهداشت و درمان استان فارس کاهش آمار بستری و جانباختگان را نشان‌دهنده خاموش شدن پیک چهارم نمی‌دانند همچنان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای عبور از بحران ضروری می‌دانند.

انتهای پیام/۴۲۴ / ع

R7533/P1494/S6,61/CT7

زنگ خطر گسترش شیوع کرونا در سمنان به صدا درآمد
زنگ خطر گسترش شیوع کرونا در سمنان به صدا درآمد

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید