اخبار فوری شیراز

چند نکته عجیب درباره سلامتی که باید بدانید

47بازدید

به گزارش مجله سلامت اول فارس ، یک نکته جالب درباره نوشیدنی انرژی زا این است که اغلب افراد تصور می‌کنند نوشابه انرژی زا کاملا خواب را از شما دور می‌کند، اما اثر تقویت کننده نوشابه انرژی زا زودگذر است و گاهی با عوارض جانبی ناخوشایند مانند عصبی بودن، تحریک پذیری و ضربان قلب سریع همراه می‌شود.

به علاوه، نوشیدنی‌های انرژی زا اغلب حاوی مقادیر زیادی تورین، محرک سیستم عصبی مرکزی و بیش از ۵۰ گرم قند در هر قوطی هستند (که برابر با ۱۳ قاشق چای خوری است!). این مواد شیرین به طور موقت قند خون را بالا برده و سپس شما را تنبل و گیج می‌کند.

1 شیراز
نکته بعدی درباره چای نعنا است که فواید زیادی برای سلامتی دارند و مشخص شده است که چای نعنا یک درمان طبیعی موثر برای مشکلات هورمونی است که در زنان باعث مشکلاتی مانند موی صورت و آکنه می‌شود.

به گفته ژاپنی ها، مردم بین نوشیدن قهوه می‌خوابند، یعنی با مصرف ۲۰۰ میلی گرم قهوه، سپس ۲۰ دقیقه چرت می‌زنند یا استراحت می‌کنند. این افراد نسبت به افرادی که قبل از چرت، قهوه نخورده بودند، احساس هوشیاری بیشتری داشتند و در آزمون بهتر عمل می‌کردند. اما آیا قرار نیست نوشیدن قهوه شما را کاملاً بیدار نگه دارد؟ وقتی فرد قهوه مصرف می‌کند، کافئین آدنوزین را پاک می‌کند، (یک مولکول در مغز که باعث هوشیاری می‌شود)؛ بنابراین، وقتی سطح آدنوزین افزایش می‌یابد، فرد را خسته می‌کند، چرت زدن در این زمان به دفع آدنوزینکمک می‌کند، اثر مولکول را بیشتر کاهش می‌دهد و این باعث چرت زدن بهتر می‌شود!

نکته نهایی این که قبل از اینکه زخم را با باند بپوشانید، یک برش عسل را روی آن بریزید. باور کنید یا نکنید، عسل دارای خواص ضد باکتریایی قدرتمندی است.

بیشتر بخوانید:

نظر یک متخصص طب سنتی درمورد درمان کرونا با عسل
نظر یک متخصص طب سنتی درمورد درمان کرونا با عسل
کشف ۲ تن قهوه غیرمجاز از یک خانه در” شیراز “
کشف ۲ تن قهوه غیرمجاز از یک خانه در” شیراز “
آداب و رسوم قهوه خوردن در خوزستان + ویدئو
آداب و رسوم قهوه خوردن در خوزستان + ویدئو

منبع خبر

پاسخ دهید