اخبار فوری شیراز

سهم تجهیزات کشاورزی در فارس افزایش یابد

61932312 شیراز
44بازدید

جعفر قادری در بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی بیان کرد: استان فارس یکی از استان های عمده مصرف کننده ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی است بنابراین برای افزایش سهم این استان در تولید موارد مذکور به تولیدکنندگان کمک خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، او با بیان اینکه تامین امنیت غذایی جزو اولویت های کشور است و جنبه استراتژیک دارد، افزود: باید از کشاورزی سنتی جدا شد و با استفاده از دانش روز و تجهیزات پیشرفته به سمت کشاورزی مکانیزه حرکت کرد.
قادری اظهار کرد: با استفاده از تکنولوژی باید میزان برداشت محصول به ازای هر مترمکعب آب مصرفی را افزایش داد.

نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایشگاه فرصت مناسبی برای ایجاد تعامل بین مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است، بیان کرد: نمایشگاه راهی برای انتقال مطالبات و خواسته‌های کشاورزان به تولیدکنندگان است.

قادری عنوان کرد: با برپایی نمایشگاه بینش کشاورزان نسبت به تجهیزات روز ارتقاء می یابد و تولیدکنندگان بالقوه ای امکان رویارویی با کشاورزان را پیدا می کنند تا بتوانند از این خواسته ها و نیازها اطلاع پیدا کنند و در نهایت به سمت و سویی بروند که ما بتوانیم در داخل کشور سهم ماشین آلات و تجهیزات داخلی را افزایش دهیم.

انتهای پیام

پاسخ دهید