اخبار فوری شیراز

امام جمعه شیراز: احساس مسئولیت اجتماعی در جامعه تقویت شود

139907032210276621288594 1 شیراز
63بازدید

امام جمعه شیراز: احساس مسئولیت اجتماعی در جامعه تقویت شود

  • ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ – ۱۴:۱۷
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

امام جمعه شیراز: احساس مسئولیت اجتماعی در جامعه تقویت شود

گروه استان‌ها- امام جمعه شیراز با بیان اینکه تاثیر رای مردم در انتخابات قوه مجریه امری انکارنشدنی است گفت: اگر خوب انتخاب کنیم به خودمان برمی‌گردد و اگر بد انتخاب کنیم نیز به خودمان بر می‌گردد و این باید به یک باور عمومی تبدیل شود.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، آیت‌الله لطف‌الله دژکام پیش از ظهر امروز در نشستی با موضوع انتخابات که به صورت مجازی برگزار شد اظهار داشت: اگر بسیجیان و دیگر افراد آگاه در جامعه امروز وارد یک عرصه بصیرت‌افزایی در جامعه نشوند ممکن است جمعی از مردم متوجه اهمیت و نقش خودشان برای آینده زندگی‌شان نشوند و در عرصه این فعالیت اجتماعی و سیاسی حضور قوی پیدا نکنند.

وی با بیان اینکه باید گاهی ذهنیتی در افراد شکل می‌گیرد که حضورشان در انتخابات خدمت به دیگران است، گفت: این را باید توجه داشته باشیم که هر کس در انتخابات شرکت می‌کند برای خودش و آینده خودش است.

امام جمعه شیراز با اشاره به دیگر انگیزه‌های شرکت در انتخابات افزود: ممکن است فردی بگوید که با انگیزه دینی و الهی در انتخابات شرکت می‌کند که جهان را به سمت ظهور امام زمان(عج) ببرد، این یک انگیزه متعالی است اما حداقل چیزی که یک نفر با حضورش در انتخابات می‌تواند رقم بزند این است برای خودش و خانواده‌اش و آینده یک تصمیم مناسب بگیرد.

حضور حداکثری در انتخابات سبب افزایش اقتدار و امنیت کشورمان می‌شود امام جمعه موقت کاشان: حضور حداکثری مردم در انتخابات معجزه انقلاب را دوباره رقم می‌زند حضور حداکثری در انتخابات مشخصه بارز بلوغ سیاسی است

دژکام با بیان اینکه باید این موضوع را به یکدیگر یادآوری کنیم، بیان کرد: غیرممکن است کسی بتواند تاثیر رای خودش را در انتخاب رئیس قوه مجریه انکار کند، هر چند دشمنان حرف‌هایی بسیاری زده و الان هم تبلیغات وسیعی شروع کردند بر این مبنا که رای مردم تاثیر ندارد.

وی با بیان اینکه تاثیر رای مردم در انتخابات قوه مجریه امری انکار نشدنی است، تصریح کرد: اگر خوب انتخاب کنیم به خودمان برمی‌گردد و اگر بد انتخاب کنیم نیز به خودمان بر می‌گردد و این باید به یک باور عمومی تبدیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه هر انتخابی خوب و بد، باید مسئولیتش بپذیریم، عنوان کرد: نباید انتخاب بدی داشته باشیم اما اعتراضش را به دیگران بکنیم یا آن کس که در انتخابات شرکت نمی‌کند اگر در ادامه مشکلی پیش آید نمی‌تواند اعتراض کند.

دژکام با تاکید بر اینکه در انتخاب شوراهای شهر، دستگاه مجریه و قوه مقننه مردم خودشان انتخاب می‌کنند، تصریح کرد: باید احساس مسئولیت اجتماعی در جامعه ما تقویت شود، اگر این محقق شود گام نخست را در انتخابات که حضور پرشور و حداکثری است، برداشته‌ایم.

وی با اشاره به گام دوم و انتخاب اصلح گفت: درباره انتخاب خوب چارچوب‌هایی وجود دارد، اگر بخواهیم یک دسته‌بندی کلی کنیم نامزدهای انتخاباتی در ۲ طیف جای می‌گیرند. یک طیف می‌گویند با دنیا بسازید تا وضعیت خوب شود اما طیف دیگر می‌گویند باید روی پای خود بایستیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه این دو جریان در کشور است، افزود: دولت کنونی گفت باید با کدخدا بسازیم تا همه چیز درست می‌شود اما اکنون به پایان راه رسیده است. دیدیم که وقتی همه قراردادها را نوشتند و امضا کردند، آمریکا یک طرفه بیرون رفت و وضعیت مردم نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر هم شد.

دژکام با بیان اینکه هر وقت به دشمن اعتماد کردیم آنها به ما لطمه زدند و در طول ۱۵۰ سال این موضوع اثبات شده است اظهار داشت: طیف دوم می‌گوید که باید به خودمان اعتماد داشته باشیم و با اتکا به خودمان مشکلات را برطرف کنیم.

وی با اشاره به تجربه دفاع مقدس در کشور افزود: اتکا به نیروهای داخلی امروز سبب شده که در بعد نظامی به بازدارندگی برسیم و نیاز نیست جنگ وارد کشور شود، اگر منافع ایران به خطر بیفتد ملت‌های حامی جریان مقاومت به ما کمک می‌دهند نه اینکه ما به صورت مستقیم وارد میدان جنگ شویم.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب نیز راه حل مشکلات اقتصادی را درون کشور عنوان کردند، گفت: اگر کسی را انتخاب کنیم که ایمان داشته باشد به اینکه ملت ایران می‌تواند خودش مشکل خود را برطرف کند در سال‌های آینده نه تنها مشکل معیشت را می‌توانیم برطرف کنیم بلکه دیگر ملت‌های زیر بار استعمار و استکبار هم خودشان را نجات می‌دهند.

انتهای پیام/۴۲۴/ح

R7533/P/S6,61/CT11

نشست مجازی "حضور حداکثری، نقش طلاب، انتخابات1400" در اصفهان برگزار می‌شود
نشست مجازی "حضور حداکثری، نقش طلاب، انتخابات۱۴۰۰" در اصفهان برگزار می‌شود

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید