اخبار فوری شیراز

کشف ۴۷۰۰ ماینر طی یکسال/تحقق صرفه‌جویی ۵۱ میلیاردی توسط توزیع برق شیراز

61878993 1 شیراز
52بازدید

حسین صالحی یکشنبه دوم خرداد در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به افزایش تمایل برای فعالیت در بازارمالی ارزهای دیجیتال در کشور، شاهد افزایش تقاضا برای نصب دستگاه‌های ماینر هستیم که عمدتا به دلیل ناآگاهی، به شکل غیرقانونی نصب و استفاده شده است.

وی با اشاره به همکاری تنگاتنگ شرکت توزیع نیروی برق شیراز با دستگاه‌های قضایی و انتظامی در شناسایی و برخورد قانونی با متخلفان در این زمینه، گفت: سوءاستفاده برخی مشترکان از انرژی برق و اقدام به استخراج رمزارز، طی یکسال گذشته منجر به خسارت قابل توجهی به شرکت توزیع برق شیراز شده است.

صالحی با بیان اینکه وارد شدن این حجم از خسارت به دلیل مصرف غیرمجاز ۶۸۰۰ مگاوات ساعت انرژی برق بوده است، یادآور شد: طرح شناسایی و برخورد با سوءاستفاده کنندگان از برق و نصب کنندگان دستگاههای استخراج رمزارز غیرقانونی، همچنان با جدیت ادامه دارد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شیراز در ادامه گفت: با شناسایی و رفع عیب ۵۹۵۸ کنتور معیوب در آزمایشگاه مرکزی این شرکت، خوشبختانه بیش از ۵۱ میلیارد ریال، صرفه‌جویی در مصرف انرژِ برق را شاهد بوده‌ایم.

او از تشدید اقدامات برنامه ریزی شده برای مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی برق در ایام تابستان خبر داد و گفت: در راستای اهداف کنترل مصرف غیر مجاز مشترکین جمع آوری ریسه های برق از مراکز تجاری و همچنین دستکاری کنتور و جمع آوری کنتور های معیوب در بررسی قرار گرفت.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شیراز خاطرنشان کرد: طی یکسال گذشته اقدامات مرتبط با مدیریت مصرف انرژی برق، منجر به صرفه‌جویی بالغ بر ۲۵۰ مگاوات شده است.

صالحی اضافه کرد: یکی از راهکارهای کاهش هزینه برای مشترکان حذف بار پنهان است، که این امر با خروج کامل دستگاه‌ها از جریان برق حاصل میشود، زیرا این دستگاهها در زمان حالت آماده به کار (standby) با توجه به توان مصرفی بین ۵ تا ۳۰ درصد توان نامی برق مصرف خواهند کرد.

انتهای پیام

پاسخ دهید