اخبار فوری شیراز

۷۰ هزار دز واکسن به استان فارس تحویل داده شد

1400022016143421722737744 شیراز
62بازدید

۷۰ هزار دز واکسن به استان فارس تحویل داده شد

  • ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ – ۱۴:۰۸
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

70 هزار دز واکسن به استان فارس تحویل داده شد

گروه استان‌ها- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر ایمن‌سازی بیشتر برای مردم استان فارس در برابر کرونا گفت: فاز چهارم واکسیناسیون از مهر و شهریورماه آغاز می‌شود و افراد بالای ۳۰ سال و تمام جاماندگان گروه‌های سنی واکسینه می‌شوند.

– اخبار استانها –

عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز اظهار داشت: روند واکسیناسیون در استان فارس و کلانشهر شیراز با جدیت در حال انجام است حتی قادر خواهیم بود برای ایمن‌سازی بیشتر جامعه افرادی که به هر دلیلی دز اول واکسن خود را در خارج از کشور تزریق کرده‌اند با ارائه مدارک دز دوم واکسن خود را از سوی این دانشگاه دریافت کنند.

وی به آغاز تزریق واکسن برای افراد بالای ۷۰ سال اشاره کرد و افزود: هم اکنون ۷۰ هزار دز واکسن به استان فارس تحویل داده شده که این میزان برای افرادی تزریق می‌شود که در سامانه salamat.gov ثبت‌نام و از طریق سامانه وزارت بهداشت برای دریافت واکسن معرفی شده‌اند.

همتی با یادآوری اینکه در حال حاضر حدود ۳۰ هزار نفر در استان فارس دز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند، بیان کرد: شهروندان می‌توانند پرسش‌های خود در زمینه عوارض واکسن کرونا را در تماس با شماره ۳۳۸۸ مطرح کنند تا ضمن ارائه راهنمایی‌های لازم، در صورت نیاز ارجاع به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها انجام شود.

تزریق ۴ هزار واکسن کرونا برای گروه‌های سنی با اولویت اول بهارستانی؛ سایت خودرویی واکسیناسیون راه‌اندازی می‌شود کاهش موارد بستری در استان فارس؛ مراکز تزریق واکسن در شهر شیراز اعلام شد تولید انبوه واکسن داخلی کرونا تا اوایل شهریور/ تا مهرماه ۵۰ درصد جامعه واکسیناسیون می شوند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید براینکه براساس ابلاغیه وزارت بهداشت در استان فارس به ۷۰ درصد جمعیت استان در گروه‌های هدف باید واکسن تزریق شود بیان کرد: واکسن گروه‌های سنی ۳۰ تا ۶۰ سال را تا مهرماه به پایان می‌رسانیم.

همتی افزود: هم اکنون در شهر شیراز ۶ مرکز ثابت مرکز واکسیناسیون در برج پژوهشی محمد رسول‌الله واقع در خیابان خلیلی، مرکز هلال احمر بلوار سیبویه، سالن بهزیستی در بلوار کوی زهرا، سالن غدیر دانشکده علوم توانبخشی در بلوار چمران، سالن ملاصدرا در نمایشگاه‌های بین‌المللی و همچنین در بوستان کوهستانی دراک در بلوار حسینی‌الهاشمی و ورزشگاه پارس نیز به صورت خودرویی انجام می‌شود.

انتهای پیام/۴۲۴/ح

R7533/P/S6,61/CT1

آغاز واکسیناسیون افراد بالای 70 سال در گیلان؛ مشمولان دریافت واکسن در سامانه سلامت ثبت‌نام کنند
آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال در گیلان؛ مشمولان دریافت واکسن در سامانه سلامت ثبت‌نام کنند

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید