اخبار فوری شیراز

«اردیبهشت ۷۸» در گالری روند

61933625 شیراز
55بازدید

سعیده ابراهیم‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری نمایشگاه آثارش در مشهد، اظهار کرد: در این نمایشگاه ۱۸ تابلوی نقاشی با تکنیک رنگ روغن، مجموعه‌ای از عکس، دو ویدئوآرت و سه نمونه نقاشی زیر لعابی بر روی بشقاب موجود است.

وی افزود: موضوع جامعه بیش از بیش در این آثار به چشم می‌خورد و سعی کردم این موضوع را با تصویر کشیدن خیابان‌های شهر به نمایش بگذارم. همچنین نوعی واقع‌گرایی و مستندنگاری در آثار وجود دارد. از سال ۱۳۹۴ عکس‌ها و ویدئوهایی تهیه کردم که در این آثار به عنوان ویدئو و نقاشی از آن‌ها استفاده کردم.

ابراهیم‌نژاد تصریح کرد: در این آثار اگرچه در ابتدا از بازنمایی واقع‌گرایانه استفاده کردم، اما کنش، حس شخصی و اتفاق آن را از فتورئالیسم فراتر بردم. برای من فرقی نمی‌کند که از چه مدیومی استفاده می‌کنم، همه عناصر آثار در کنار هم مفهوم را می‌سازند. در مجموعه پیش رو از بازنمایی رئالیستی در مواجه با شهر استفاده می‌کنم تا از خلال مناظر زیبا جامعه را روایت کنم.

این هنرمند نقاش با بیان این‌که «در این آثار نشانه‌های متنی و تصویری اهمیت دارند و قصد دارم مخاطبان با توجه به اسم و عناصر آثار به دریافت شخصی برسند»، خاطرنشان کرد: مجموعه نقاشی‌ها با نام «گم کردن مسیر»، عکس‌ها با عنوان «ایران من» و ویدئوآرت‌ها با نام «بین خطوط و بی‌انتها» نام‌گذاری شده است.

وی با اشاره پیشینه هنری خود، گفت: مدرک کارشناسی نقاشی خود را از دانشگاه سمنان اخذ کرده و دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش هنر دانشگاه شیراز هستم. نمایشگاه «اردیبهشت ۷۸» دومین نمایشگاه انفرادی من در مشهد است. این نمایشگاه در گالری روند مشهد از ۳۱ اردیبهشت تا ۵ خرداد ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۱ است. در تمام مدت حضور در این نمایشگاه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و داشتن ماسک الزامی است.

انتهای پیام

پاسخ دهید