اخبار فوری شیراز

انتشار فرخوان هشتمین جشنواره شعر غدیر

61934184 شیراز
75بازدید

هاشم کرونی دوشنبه سوم خرداد در جمع خبرنگاران، ضمن گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر، گفت: بنیاد بین المللی غدیر امسال هشتمین دوره رویداد بزرگ ادبی جشنواره شعر غدیر را پیش رو دارد و با توجه به اینکه نماینده و معزز ولی فقیه در فارس، آیت‌الله دژکام، هدایت این نهاد را در استان بر عهده دارد و نظر به اشراف ایشان به مقوله ادبیات مقرر شد فارس میزبان این دوره باشد.

وی افزود: خوشبختانه با حسن ظن آیت‌الله دژکام، حوزه هنری فارس به عنوان نهاد تخصصی عهده دار برگزاری این جشنواره شد تا به یاری خداوند متعال و همراهی بنیاد غدیر در استان، دفتر نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز ، سازمان فرهنگی هنری شهرداری و پتروشیمی شیراز، هشتمین دوره این رویداد ارزنده را برگزار کنند.

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس ادامه داد: محورهای موضوعی جشنواره عبارتند از غدیر و عاشورا، غدیر و پاسداری از حریم ولایت و امامت، غدیر و فرهنگ وحدت و حماسه ماندگار غدیر ضمن آنکه ضروری است آثار حتما مرتبط با مضمون اصلی و موضوعات قید شده در فراخوان باشد.

وی بخش های رقابتی این رویداد را شامل ۴ بخش شعر کلاسیک، شعر نو، سرود و ترانه و تصنیف و شعر کودک و نوجوان اعلام و اضافه کرد: آخرین مهلت ارسال آثار ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ است و اختتامیه این جشنواره نیز دهه اول مردادماه ۱۴۰۰ همزمان با دهه ولایت و ایام عید سعید غدیر خم برگزار خواهد شد.

کرونی گفت: علاقه‌مندان آثار خود را به صورت فایل پیوست شده به رایانامه ghadir.poems@gmail.com و به صورت پیوست (Attachment) و در قالب word ارسال کنند، ضمن آنکه اگر اثری در قالب های pdf یا عکس و … ارسال شود، در جشنواره پذیرفته نخواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت در کنگره محدودیت سنی ندارد. هر شرکت کننده می تواند حداکثر ۲ اثر در هر بخش ارسال کند و شرکت همزمان یک شاعر در بخش های مختلف رویداد نیز بلامانع است اما ارسال نشانی، تلفن تماس، کد ملی و تاریخ تولد به همراه اثر الزامی بوده و استفاده هنری از آثار در هر قالبی برای دبیرخانه مجاز است.

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: فارس از دیرباز مهد فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و شیراز دارالعلم و شهر شعر و شور و شعور بوده است. در زمانه ما نیز قریب ۴ دهه است که شیراز میزبان مستمرترین و پایدارترین حرکت مردمی و غیر دولتی ادبیات مذهبی ماست و ان شاءا… این فرصت نیز به شیراز افزوده می شود.کرونی خاطرنشان کرد: فراخوان کامل و اطلاعات بیشتر در دو پایگاه اینترنتی دفتر نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز به نشانی www.emamat-jomeh.ir و پایگاه اینترنتی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس به نشانی www.artfars.ir و صفحه مجازی @artfars.ir در دسترس عموم قرار دارد.

انتهای پیام

پاسخ دهید