اخبار فوری شیراز

اعلام ویژه برنامه های سالروز رحلت حضرت امام(ره) در فارس

2468980 شیراز
68بازدید

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد رضایی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران از اجرای ویژه برنامه‌های سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد در استان خبر داد.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) شخصیتی به وسعت تاریخ و نهضت او نقطه عطفی در دنیای معاصر است اذعان داشت: نام امام خمینی (ره) بر پیکره تاریخ تا ابد ماندگار است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با اشاره به نیاز جامعه امروز به تفکرات ناب امام راحل و اقدامات انقلابی و خالصانه ایشان تصریح کرد: نهضت امام خمینی (ره) یک نهضت هدفمند برای به سعادت رسیدن مادی و معنوی جامعه بود و اصول اولیه آن نهضت باید احیا شود.

حجت الاسلام رضایی درباره سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد، شهادت جمع کثیری از مردم در این روز توسط رژیم طاغوت را لکه ننگی بر پیشانی رژیم گذشته دانست و خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) ۱۵ خرداد را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی می‌دانستند و همواره بر اهمیت بزرگداشت این روز در مسیر انقلاب تأکید داشتند.

وی با یادآوری سخن حضرت امام در هنگام دستگیری ایشان مبنی بر اینکه سربازان من در گهواره‌ها هستند، امید به آینده را از صفات بارز امام راحل دانسته و تأکید کرد: امام خمینی (ره) همواره به آینده ایمان و امید داشت و با اطمینان درباره پیروزی انقلاب اسلامی و آینده درخشان ایران اسلامی سخن می‌گفت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس با اشاره به انتخابات پیش رو و لزوم تشویق مردم به مشارکت حداکثری گفت: وظیفه ما نیز امید بخشی و روحیه دهی به مردم است تا آینده ایران را با رأی خودشان به کاندیدای اصلح بسازند و مقابل طمع دشمنان و خیال خام بدخواهان ایران اسلامی بایستند.

این مقام مسئول با تأکید بر ظرفیت بالای مناسبت‌های نیمه خرداد در راستای بیان ویژگی‌های فرد اصلح و بیان اهمیت شرکت در انتخابات، اهتمام دستگاه‌ها به استفاده از این ظرفیت را خواستار شد و افزود: استفاده از این ظرفیت برای انتخابات نه به معنی طرفداری از فرد یا جناح خاص بلکه به معنی بیان ویژگی‌های فرد اصلح و ترغیب مردم به شرکت پرشور در انتخابات و انتخاب فرد مورد نظرشان است.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی در تشریح برنامه‌های نیمه خرداد در فارس گفت: روز پنجشنبه ۱۳ خرداد همزمان با نماز مغرب و عشاء مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) را در صحن حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) با رعایت کامل کلیه شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی خواهیم داشت که حجت الاسلام و المسلمین ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی کشور سخنران و حاج مهدی سروری مداح این مراسم خواهند بود.

وی افزود: جمعه ۱۴ خرداد ساعت ۷ صبح مراسم قرائت دعای ندبه همراه با بزرگداشت شهدای گرانقدر قیام خونین ۱۵ خرداد در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) با رعایت کلیه دستور العمل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام رضایی گفت: شنبه ۱۵ خرداد همزمان با نماز مغرب و عشاء نیز مراسم شهادت امام جعفر صادق (ع) همراه با بزرگداشت نام و یاد امام راحل عظیم الشأن و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی در همان مکان برگزار می‌گردد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با تأکید بر ضرورت تلاش همگان برای برگزاری ویژه برنامه‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد، افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی (ره) ضمن برگزاری مراسم در شهرستان‌های استان، اجرای مسابقات فرهنگی، نشست‌های تبیینی در فضای مجازی، برپایی نمایشگاه عکس، بداهه نویسی هنرمندان خوشنویس، انجام تبلیغات شهری، تولید نماهنگ و تیزر و برگزاری شب شعر مجازی از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برای این ایام می‌باشد.

کد خبر ۵۲۲۵۴۳۱مقاله اصلی

پاسخ دهید