اخبار فوری شیراز

توقف چند ساعته خدمات اتوبوسرانی در شیراز

61866014 شیراز
76بازدید

صبح سه شنبه ۱۱ خرداد، امتناع جمعی از رانندگان خطوط اتوبوسرانی در شیراز برای حضور در محل کار و ارائه خدمات حمل و نقلی، منجر به بروز مشکلات جدی در تردد شهروندان، ترافیک خیابانها و از کار باز ماندن مردم شد.

به گزارش ایسنا، جمعی از رانندگان شماری از خطوط اتوبوسرانی شهرداری شیراز، در اعتراض به وضعیت درآمدی و معیشتی خود و لزوم پرداخت یارانه کمک معیشتی، اتوبوسها را متوقف کرده و از ارائه خدمات حمل و نقلی سرباز زدند.

مدیرکل ارتباطات شهرداری شیراز در گفت و گو با ایسنا، اعلام کرد که در پی تعطیلی ناوگان اتوبوسرانی در این کلانشهر و اعتراض رانندگان، جلسه‌ای فوری تشکیل شده و در حال تلاش برای بازگشت ناوگان اتوبوسرانی به مدار فعالیت طی ساعات آینده هستیم.

حمید جورکش گفت: حدود ۸۵ اتوبوس فعال در سطح شهر شیراز داریم که با همه گیری بیماری کرونا، ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس در مقاطعی از زمان تصمیم به تعطیلی این سیستم حمل و نقلی گرفت.

او افزود: با تعطیلی اتوبوس‌ها، شهرداری موظف به پرداخت یارانه کمک معیشتی به رانندگان اتوبوس شد.

مدیرکل ارتباطات شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: قبلا به ازای هر روز تعطیلی یک دستگاه اتوبوس بر مبنای درآمد، ۲۴۰ هزار تومان باید پرداخت می‌شد اما اکنون به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

جورکش یکی از مطالبات رانندگان معترض را مسئله ما به تفاوت هزینه و درآمد آنها ذکر و اضافه کرد: رانندگان به دلیل اینکه ۷۰ درصد از درآمدشان در دوران شیوع کرونا کاهش یافته و مردم کمتر از اتوبوس‌ها استقبال کرده‌اند، باید ما به تفاوت هزینه و درآمد نیز طبق توافق با شهرداری دریافت کنند.

او ادامه داد: قبلا ۴ ماه بدهی داشتیم و با پرداخت‌هایی که در وضعیت اقتصادی اتفاق افتاد، وضعیت پرداختی به دوماه رسید و اکنون تقریبا دو ماه رانندگان اتوبوس از شهرداری طلبکار هستند.

مدیرکل ارتباطات شهرداری شیراز با بیان اینکه در پی این اعتراض تقریبا سرویس دهی اتوبوس در تمام نقاط شهر تعطیل شده، گفت: هم‌اینک جلسه‌ای در مدیریت پایانه‌های اتوبوسرانی شهرداری شیراز جریان است تا این مشکل حل و فصل شود تا مجددا اتوبوس‌ها در مدار فعالیت قرار گیرند.

انتهای پیام

پاسخ دهید