اخبار فوری شیراز

ویژه‌برنامه‌های سالگرد ارتحال امام(ره) در استان فارس اعلام شد

1399031510292523220538294 شیراز
46بازدید

ویژه‌برنامه‌های سالگرد ارتحال امام(ره) در استان فارس اعلام شد

  • ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ – ۲۰:۵۴
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

ویژه‌برنامه‌های سالگرد ارتحال امام(ره) در استان فارس اعلام شد

گروه‌ استان‌ها_ جزئیات برنامه‌های سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد در استان فارس اعلام شد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، سال ۱۳۴۲ در تاریخ انقلاب اسلامی ایران اهمیت خاصی دارد، ۱۴ خرداد سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) یادآور بزرگ مردی است که مقابل استعمار خارجی ایستاد.

همچنین قیام ۱۵ خرداد جنبشی است ماندگار که راه مبارزه در برابر ظلم و ستم را به مردم آموخت و رهبر و پیشوای انقلاب نیز با مشاهده حمایت و پشتیبانی مردم از او، با اتکا به خداوند و این حمایت مردمی، در راه مبارزه با دیکتاتوری پهلوی گام‌های خود را راسخت‌تر برداشت.

بدون تردید قیام مردمی ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ به عنوان مبداء و سرآغاز انقلاب اسلامی بود که منشاء تحولات وسیع داخلی و بین‌المللی شد. قیامی برخاسته از خاستگاه مذهبی و ملی علیه استبداد داخلی و استعمار خارجی و در جهت حفظ حریم مرجعیت و روحانیت شکل گرفت.

به همین مناسبت ویژه برنامه‌های سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد در استان بر اساس شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار خواهد شد. روز پنجشنبه ۱۳ خرداد همزمان با نماز مغرب و عشاء مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) را در صحن حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) با رعایت کامل همه شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی خواهیم داشت که حجت الاسلام و المسلمین ادیانی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی کشور سخنران و حاج مهدی سروری مداح این مراسم خواهند بود.

همچنین جمعه ۱۴ خرداد ساعت ۷ صبح مراسم قرائت دعای ندبه همراه با بزرگداشت شهدای گرانقدر قیام خونین ۱۵ خرداد در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) با رعایت همه دستور العمل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

روز شنبه ۱۵ خرداد بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، نیز مراسم شهادت امام جعفر صادق(ع) همراه با بزرگداشت نام و یاد امام راحل عظیم الشأن و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی با حضور آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و تولیت حرم مطهربرگزار خواهد شد و در ادامه حاج مهدی سروری در رثای شهادت این امام همام، مرثیه سرایی خواهد کرد.

یکشنبه ۱۶ خردادماه، همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع) از ساعت ۱۰:۳۰ صبح، خادمان حرم مطهر، هیئات مذهبی و عموم دلدادگان این امام همام در مدرسه علمیه خان، تجمع و ضمن سوگواری به سمت حرم مطهر حرکت و در صحن این بارگاه منور، به عزاداری و مرثیه سرایی می‌پردازند. در شام شهادت نیز بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، حجت‌الاسلام میرشکاری به ایراد سخن می‌پردازد و حجت‌الاسلام فاطمی امجد مرثیه سرایی می‌کند.

مراسم‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد در استان فارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شوداحتمال خیز مجدد کرونا در تعطیلات ۱۵ خرداد/ آیا ستاد مقابله با کرونای زنجان برای مهار سفرهای غیرضروری برنامه‌ای دارد؟اوحدی: الگوپذیری از شهدا تحول جامعه را در پی دارد؛ شهدای دیار ۱۵ خرداد مایه افتخار منطقه هستند

حجت‌الاسلام محمد رضایی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه امام خمینی (ره) شخصیتی به وسعت تاریخ و نهضت او نقطه عطفی در دنیای معاصر است، گفت: نام امام خمینی(ره) بر پیکره تاریخ تا ابد ماندگار است.

وی با اشاره به نیاز جامعه امروز به تفکرات ناب امام راحل و اقدامات انقلابی و خالصانه ایشان، عنوان کرد: نهضت امام خمینی(ره) یک نهضت هدفمند برای به سعادت رسیدن مادی و معنوی جامعه بود و اصول اولیه آن نهضت باید احیاء شود.

رضایی با اشاره به سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد، شهادت جمع کثیری از مردم در این روز توسط رژیم طاغوت را لکه ننگی بر پیشانی رژیم گذشته دانست و خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) ۱۵ خرداد را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی می دانستند و همواره بر اهمیت بزرگداشت این روز در مسیر انقلاب تأکید داشتند.

وی با یادآوری سخن حضرت امام در هنگام دستگیری ایشان مبنی بر اینکه سربازان من در گهواره‌ها هستند، امید به آینده را از صفات بارز امام راحل دانسته و تأکید کرد: امام خمینی(ره) همواره به آینده ایمان و امید داشت و با اطمینان درباره پیروزی انقلاب اسلامی و آینده درخشان ایران اسلامی سخن می‌گفت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با اشاره به انتخابات پیش رو و لزوم تشویق مردم به مشارکت حداکثری گفت: وظیفه ما نیز امید بخشی و روحیه‌دهی به مردم است تا آینده ایران را با رأی خودشان به کاندیدای اصلح بسازند و مقابل طمع دشمنان و خیال خام بدخواهان ایران اسلامی بایستند.

وی با تأکید بر ظرفیت بالای مناسبت‌های نیمه خرداد در راستای بیان ویژگی‌های فرد اصلح و بیان اهمیت شرکت در انتخابات، اهتمام دستگاه‌ها به استفاده از این ظرفیت را خواستار شد و افزود: استفاده از این ظرفیت برای انتخابات نه به معنی طرفداری از فرد یا جناح خاص بلکه به معنی بیان ویژگی‌های فرد اصلح و ترغیب مردم به شرکت پرشور در انتخابات و انتخاب فرد مورد نظرشان است.

همچنین شبکه استانی فارس به مناسبت ۱۴ خرداد سالروز رحلت جانسوز امام خمینی بزرگداشت قیام ۱۵ خرداد و شهادت ششمین نور امامت امام جعفر صادق (ع) ویژه برنامه‌های مختلفی را تهیه کرده است.

سیمای فارس با برنامه "امام دل‌ها" ویژه رحلت امام خمینی، "طلیعه بیداری" ویژه قیام ۱۵ خرداد و "صادق آل محمد" ویژه شهادت امام جعفر صادق این مناسبت‌ها را گرامی می‌دارد.

رادیو فارس هم با دو برنامه "عبد صالح "و" امام دل‌ها "سالروز رحلت جانسوز امام خمینی را گرامی می‌دارد و با برنامه" طلیعه بیداری" به موضوع قیام ۱۵ خرداد می‌پردازد . "در سوگ صادق" و "پیشوای صادق" هم دو ویژه برنامه رادیو فارس به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) است.

انتهای‌ پیام/ز

R7533/P/S6,61/CT7

اوحدی: الگوپذیری از شهدا تحول جامعه را در پی دارد؛ شهدای دیار 15 خرداد مایه افتخار منطقه هستند
اوحدی: الگوپذیری از شهدا تحول جامعه را در پی دارد؛ شهدای دیار ۱۵ خرداد مایه افتخار منطقه هستند

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید