اخبار فوری شیراز

در واکنش به گزارش تسنیم؛ دومین جایگاه "سی ان جی" در شهرستان فراشبند به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

13920419115635295818014 شیراز
53بازدید

در واکنش به گزارش تسنیم؛ دومین جایگاه "سی ان جی" در شهرستان فراشبند به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

  • ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ – ۱۰:۲۴
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

در واکنش به گزارش تسنیم؛ دومین جایگاه "سی ان جی" در شهرستان فراشبند به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

گروه استان‌ها- در واکنش به گزارش تسنیم درباره محرومیت در شهرستان فراشبند شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان فارس جوابیه‌ای صادر کرده که ضمن درج جوابیه توضیحاتی نیز برای روشن شدن مطلب بیان شد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سخن گفتن از محرومیت‌ها و مطالبات مردمی نه تنها وظیفه ذاتی یک رسانه که وظیفه انسانی و اخلاقی آن نیز محسوب می‌شود در همین راستا خبرگزاری تسنیم در قالب گزارش‌هایی به بیان مشکلات مردم می‌پردازد و در این میان تنها منعکس‌کننده سخنان مردم است.

در گزارشی که ۴ خردادماه با تیتر "سهم صفر درصدی مردم فراشبند ‌از مواهب خدادادی / محرومیت اینجا بیداد می‌کند" در این خبرگزاری منتشر شد، تلاش کردیم که بخشی از محرومیت‌های مردم این شهرستان را به تصویر بکشیم.

بر این اساس مردم شهرستان فراشبند علی‌رغم برخورداری از مواهب طبیعی مانند گاز و خرما اما از امکانات رفاهی و شغلی بی‌بهره هستند و محرومیت در آنجا حرف نخست را می‌زند.

۸ روز پس از انتشار این گزارش شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان فارس جوابیه‌ای را به دفتر این خبرگزاری ارسال کرده و در آن توضیحاتی را درباره جایگاه سی ان جی این شهرستان بیان کردند.

در این جوابیه آمده است؛ "شهر فراشبند نه تنها یک باب بلکه دارای دو باب جایگاه فعال عرضه سوخت بنزین و نفت گاز و همچنین دو باب جایگاه سی ان جی (فعال و در حال احداث) است. براساس گزارشات موثق واصله و تایید مقامات محلی در روزهای گذشته مستمرا و بدون هیچ گونه صف و خرابی در حال خدمات‌رسانی به مردم عزیز آن خطه بوده و در حال حاضر نیز چنین است.

مضافا به منظور خدمات‌رسانی مطلوب‌تر مراحل احداث جایگاه سی ان جی به سرعت در حال انجام بوده که به‌زودی راه‌اندازی می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد براساس برنامه‌ریزی و پایش‌های مستمر این شهر هیچ گونه مشکلی از بابت تامین سوخت ندارد".

این جوابیه در حالی از فعال بودن یک جایگاه و احداث یک جایگاه دیگر سی ان جی سخن گفته که در گزارش منتشر شده از سوی خبرگزاری تسنیم نیز ذکر شده که در حال حاضر یک نازل گاز به شدت فرسوده در این شهرستان است؛ موضوعی که تصاویر موجود در فیلم منتشر شده و صحبت‌های مردم نیز موید این مدعا است.

محرومیت در قلب استان فارس| سهم صفر درصدی مردم فراشبند ‌از مواهب خدادادی / محرومیت اینجا بیداد می‌کند + فیلم چهره‌های جهادگر حوزه محرومیت‌زدایی به درد ژست روشنفکرانه نمی‌خورد گم شدن روستای «پیچاب باشت» در دفتر محرومیت‌زدایی دولتی‌ها + تصاویر
بر این اساس جوابیه شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان فارس تاییدی بر آن چیزی است که در گزارش تسنیم نیز ذکر شده است چرا که در این گزارش نیز همین مطلب ذکر شده که یک جایگاه فعال در شهرستان وجود دارد.

علاوه بر این تامین سوخت و جایگاه سی ان جی تنها یک وجه از گزارش مزبور است در حالی که این شهرستان در دیگر فاکتورها از جمله برخورداری از امکانات تفریحی و رفاهی نظیر پارک و بوستان یا برخورداری از واحدهای فرآوری برای محصول خرمای بی‌نظیر این شهرستان محروم است که سبب بیکاری جوانان و گلایه آنها شده است.

همچنین پتروشیمی این شهرستان که سهم مردم از آن یک تکه زمین برهوت و یک تابلو است و شهرک صنعتی که مشکلات خاص خود را دارد و براساس آنچه به تصویر کشیده شد چیزی جز تعداد معدودی واحد نیمه کاره نبوده است.

خبرگزاری تسنیمدر راستای عمل به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر برافراشته نگه داشتن پرچم آرمانخواهی و مطالبه‌گری به میان مردم فراشبند رفته تا بخشی از مشکلات آنها را به گوش مسئولان برساند. هر چند که دیدن و لمس کردن این اندازه از محرومیت از وظایف ذاتی هر مدیر و مسئولی است.

انتهای پیام/۴۲۴/ح

R7533/P/S6,61/CT7

400 هزار حاشیه نشین اهواز را دومین شهر پر حاشیه کرده؛ تفاهمنامه محرومیت زدایی حاشیه اهواز با قرارگاه خاتم اجرایی می‌شود
۴۰۰ هزار حاشیه نشین اهواز را دومین شهر پر حاشیه کرده؛ تفاهمنامه محرومیت زدایی حاشیه اهواز با قرارگاه خاتم اجرایی می‌شود

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید