اخبار فوری شیراز

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن کشور: امیدواریم در دولت آینده مشکل مسکن برطرف شود

140003090818440222875884 شیراز
51بازدید

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن کشور: امیدواریم در دولت آینده مشکل مسکن برطرف شود

  • ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ – ۱۲:۴۶
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن کشور: امیدواریم در دولت آینده مشکل مسکن برطرف شود

گروه استان‌ها- نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن کشور گفت: شعارهایی که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مورد ساخت و تامین مسکن می‌دهند باید واقع‌بینانه باشد تا بتوانیم مشکلی را که در مسکن اتفاق افتاده در دولت بعدی برطرف کنیم.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین روحانی‌نژاد پیش از ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی مجتمع خیرساز در شیراز با بیان اینکه این پروژه مربوط به خانوارهای دارای حداقل دو معلول و بیشتر است اظهار داشت: قرار است با کمک مجمع خیرین مسکن‌ساز استان فارس ۸۸۶ واحد برای این خانوارها در این استان ساخته شود.

وی با بیان اینکه کارنامه انجمن خیرین مسکن‌ساز استان فارس با ساخت ۲ هزار واحد مسکونی درخشان و روشن است و جز انجمن‌های پیشرو در کشور هستند، عنوان کرد: این انجمن اعلام کرده است که در صورت تامین زمین سالانه یک هزار واحد مسکن برای نیازمندان می‌سازد و مسئولان استان فارس باید از این پتانسیل به خوبی استفاده کنند و راه و شهرسازی زمین مورد نیاز را برای آنها تامین کند.

رئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه اگر سالانه یک هزار واحد مسکن برای نیازمندان ساخته شود در ۵ سال ۵ هزار واحد ساخته می‌شود و همین بار بزرگی را از روی دوش دولت برمی‌دارد، خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن دو ماموریت اصلی ساخت مسکن برای محرومان و مقاوم‌سازی مسکن روستایی را بر عهده دارد.

نماینده ولی‌فقیه در بیناد مسکن کشور عنوان کرد: سال گذشته ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن محرومین در کشور آغاز شده که سهم استان فارس ۳۵۰۰ واحد است.

روحانی‌نژاد بیان کرد: شعارهایی که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مورد ساخت و تامین مسکن می‌دهند باید واقع‌بینانه باشد تا بتوانیم مشکلی که در مسکن اتفاق افتاده در دولت بعدی برطرف کنیم.

وی با اشاره به پیش رو بودن انتخابات با بیان اینکه اصل اول در انتخابات مشارکت مردم و اصل دوم انتخاب فرد اصلح است گفت: رئیس جمهوری که پشتوانه مردمی و رای ملت را نداشته باشد قدرت چانه‌زنی در مجامع بین‌المللی ندارد.

اعلام آمادگی استانداری برای حمایت از انجمن خیرین مسکن‌ساز فارس

عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس نیز در این مراسم بیان اینکه استانداری فارس هر گونه حمایتی از انجمن خیرین مسکن‌ساز استان فارس انجام می‌دهد از راه‌ و شهرسازی، منابع طبیعی، شهرداری‌ها و بنیاد مسکن درخواست کرد که هر چیزی که مورد نیاز این انجمن است را فراهم کنند.

وی با تاکید بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری گفت: هر چقدر که مشارکت بالاتر باشد قدرت چانه‌زنی رئیس جمهور در مجامع بین‌المللی بالاتر می‌رود.

افزایش ۱۰۰۰درصدی هزینه ساخت مسکن در دولت روحانی/ تولید مسکن یک بیمار در حال احتضار استجهش در ساخت مسکن روستایی در گلستان/ ۱۰ هزار خانوار امسال خانه‌دار می‌شوندپیشنهاد افزایش وام ساخت مسکن به ۵۰۰ میلیون تومان/ احتمال کاهش سود وام و افزایش دوره بازپرداخت

مسکن خانوارهای دارای ۲ معلول و اقشار کم‌درآمد فارس در ۳ سال ساخته می‌شود

عطاالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه پروژه ۴۲ واحد فاضل به نمایندگی از ۸۸۶ واحد خیرساز استان امروز کلنگ‌زنی می‌شود اظهار داشت: ۶۳۵ واحد خیرساز برای خانواده‌های دارای دو عضو معلول و بیشتر و ۲۵۱ واحد نیز برای اقشار کم‌درآمد ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه زمین ساخت واحدهای دارای دو عضو معلول و بیشتر را اداره کل راه و شهرسازی تامین کرده و ۵ دستگاه متولی پرداخت ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به این واحدها شده‌اند، افزود: به ساخت مسکن اقشار کم‌درآمد نیز تسهیلات بانکی کم‌بهره و کمک بلاعوض حساب ۱۰۰ امام تعلق گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس بیان کرد: ۸۸۶ واحد مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول و بیشترو اقشار کم‌درآمد در سه سال ساخته می‌شود.

کمک ۱۴۰ میلیون تومانی خیران فارس به هر واحد مسکن دارای دو معلول و اقشار کم‌درآمد

عباس خالقداری مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز استان فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه در کمیته راهبری متشکل از راه و شهرسازی، بنیاد مستضعفان، بهزیستی، بنیاد مسکن و انجمن خیرین مسکن ساز برای ساخت مسکن برای خانواده‌های دو معلول تلاش می‌شود، اظهار داشت: از همین الگوی موفق می‌توان برای رفع بقیه مشکلات جامعه نیز بهره گرفت و با همکاری هم مشکلات را مرتفع ساخت.

وی با بیان اینکه دولت‌ها فعالیت‌های زیادی در راستای خانه‌دار شدن مردم کردند اما همچنان اقشار محروم و کم‌درآمد از بی‌مسکنی رنج می‌برند گفت: رسالت انجمن خیرین مسکن‌ساز ساخت مسکن برای محرومان و نیازمندان است.

خالقداری با بیان اینکه پروژه فاضل در زمینی به مساحت ۲۵۷۳ متر توسط دولت و راه و شهرسازی به انجمن خیرین مسکن‌ساز واگذار شده است، افزود: متراژ مفید واحدهای این مجتمع ۷۵ متر است و ۱۴۰ میلیون تومان کمک بلاعوض، ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی، ۱۵۰ میلیون تومان آورده متقاضی و بیش از ۱۴۰ میلیون تومان کمک خیرین به هر واحد تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/۴۲۲/ح

R7533/P1357/S6,61/CT7

گزارش تسنیم از بازار اجاره مسکن؛ رهن 2 میلیارد تومانی آپارتمان 200 متری در تجریش
گزارش تسنیم از بازار اجاره مسکن؛ رهن ۲ میلیارد تومانی آپارتمان ۲۰۰ متری در تجریش

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید