اخبار فوری شیراز

گسترش روابط تاجیکستان با ایران را دنبال می‌کنیم

1400031316013113022906784 شیراز
64بازدید

گسترش روابط تاجیکستان با ایران را دنبال می‌کنیم

  • ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ – ۱۶:۳۱
  • اخبار استانها
  • اخبار فارس

گسترش روابط تاجیکستان با ایران را دنبال می‌کنیم

گروه استان ها – وزیر کشور تاجیکستان گفت: به دنبال گسترش هرچه بیشتر روابط خود با کشور ایران هستیم و این روابط در آینده بهتر نیز می‌شود.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، رمضان رحیم‌زاده در جریان سفر به شیراز در بازدید از مجموعه جهانی تخت جمشید اظهار داشت: به دنبال گسترش هرچه بیشتر روابط خود با کشور ایران هستیم و این روابط در آینده بهتر نیز می‌شود.

وی گفت: مردم دو کشور به هم نزدیک هستند و رفت و آمد برقرار است و همکاری‌هایی که در ساختار‌های گوناگون هر دو دولت و کشور ایجاد شده، این روابط را نزدیک‌تر و گسترده‌تر کرده است.

وزیر کشور تاجیکستان با اشاره به سفر همتای ایرانی خود به کشور تاجیکستان (اسفند ۹۹) افزود: در آن سفر در خصوص توسعه مناسبات دو کشور بحث و تبادل نظر شد و این مهم مورد بررسی قرار گرفت.

رحمانی فضلی در دیدار با وزیر کشور تاجیکستان:‌ اراده دو ملت و دو کشور بر گسترش همکاری هاستکابلوف: ازبکستان و تاجیکستان اجازه پایگاه به آمریکا پس از ترک افغانستان را نمی‌دهندسفیر ایران در تاجیکستان جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

رحیم‌زاده افزود: فکر می‌کنیم که هرچه محدودیت‌ها کمتر و مسیر ارتباط مردم دو کشور هموارتر شود، در مجموع روابط دو کشور نیز گسترده‌تر می‌شود.

عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس نیز موضوع زبان، فرهنگ و تمدن را از نقاط مشترک و برجسته دو کشور دانست و گفت: وجود چنین مشترکاتی، این امکان را فراهم کرده است که در زمینه فرهنگی و اقتصادی، گسترش روابط را دنبال کنیم.

وی افزود: مجموعه کشور‌های فارسی زبان از یک تمدن مشترک برخوردار هستند و احساس غربت و بیگانگی با هم ندارند.

رحیمی ادامه داد: این منجر می‌شود که بتوانیم در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و اقتصادی مانند توریسم، توریسم درمانی، کشاورزی و صنایع معدنی ارتباط خوبی داشته باشیم.

انتهای پیام/۴۲۴/ ت

R7533/P/S6,61/CT12

رحمانی فضلی در دیدار با وزیر کشور تاجیکستان:‌ اراده دو ملت و دو کشور بر گسترش همکاری هاست
رحمانی فضلی در دیدار با وزیر کشور تاجیکستان:‌ اراده دو ملت و دو کشور بر گسترش همکاری هاست

منبع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید